Nářadí s promyšlenou konstrukcí

Péče o trvalé či dočasné travní porosty se vyplácí stejně tak jako investice do úrodnosti orné půdy. Jedině zdravé a druhově pestré porosty mohou poskytnout dostatek kvalitního krmiva. Nabídka techniky pro údržbu travních porostů na trhu se v poslední době rozšiřuje a k výrobcům s velmi inovativním přístupem patří i rakouská firma APV.

Tento mladý rodinný výrobce zažívá v poslední době dynamický rozvoj. Svou výrobu přestěhoval do úplně nových prostor, dovolujících další zvýšení produkce, rozšiřuje si počet zaměstnanců, a to včetně specialistů v oblasti vývoje, a snaží se reagovat na požadavky svých zákazníků z celé Evropy. Řadu novinek má firma APV připravenou pro další rok; jejich prezentace veřejnosti proběhne na podzimním veletrhu Agritechnica 2017.

Technika APV se v ČR těší rostoucí popularitě – nejenom díky své vysoké úrovni výbavy. Znova to potvrdil vysoký zájem zemědělců o žlutočervené stroje na stánku společnosti Agrozet České Budějovice v průběhu Dne Zemědělce v Kameni.

Charakteristickým strojem firmy APV jsou luční brány GP 300 M1 o záběru tří metrů, které ale existují i v provedení se záběrem šesti metrů. Základem stroje je vhodně tvarovaný základní rám opatřený dvěma řadami zesílených prstů, za nimiž ještě následují dvě řady rozvlačovacích prstů. Agresivita působení prstů je nastavitelná prostřednictvím přestavení čepů v děrných lištách. To je vhodné řešení dovolující přizpůsobit intenzitu narušení travního drnu aktuálním podmínkám.

Prutové brány firmy APV jsou proslulé tím, že dokážou vyčistit i dlouhodobě zanedbávané plochy se silnou vrstvou staré travní hmoty. Rám se nachází v dostatečné výšce nad zemí a stroj tak má značnou průchodnost.*

Více informací v časopise Zemědělec v regionu Vysočina.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *