03.10.2022 | 06:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Návěsy, cisterny a rozmetadla se budou vyrábět v Lucembursku

Skupina Joskin ohlásila výstavbu zbrusu nového výrobního závodu o rozloze přibližně 15 000 m² na pozemku o rozloze 6 ha v Sanem/Esch-sur-Alzette v Lucemburském velkovévodství.

Victor Joskin, generální ředitel a zakladatel skupiny, odpovídá na některé otázky týkající se tohoto investičního projektu.

Nebyly v Soumagne žádné možnosti expanze?

Našich současných pět lokalit v Belgii, Polsku a Francii není vhodných, zejména kvůli nedostatku místa. Situace je obzvláště kritická v belgickém Soumagne, kde musely být všechny systematicky zkoumané tratě opuštěny. Kromě toho jsme měli v posledních 20 až 25 letech chronický nedostatek technických pracovníků a nápravná opatření přicházela pomalu. Přilákání a najímání zahraničních zaměstnanců je vyčerpávající proces s vysoce nepravděpodobnými výsledky.

Co bude lucemburská továrna vyrábět a jaká bude její kapacita?

Projekt je speciálně navržen pro montáž velkých zemědělských návěsů. Začneme se sklápěcími návěsy a rychle spustíme také rozmetadla hnoje. Jeden nebo druhý doplňkový produkt by mohl být přidán v závislosti na dosažené míře produktivity. Nakonec je závod nastaven tak, aby dosáhl potenciálu pět návěsů denně, ale obchodní plán je založen na průměru o něco více než čtyři jednotky denně. To se nemusí zdát jako moc pro neinformovanou veřejnost, ale je třeba poznamenat, že u některých konkurentů to odpovídá měsíční, nebo dokonce roční produkci! Pokud se projekt do roku 2027 rychle rozjede, mělo by již po světě cestovat přibližně 2500 návěsů Joskin vyrobených v Lucemburském velkovévodství!*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down