22.06.2022 | 08:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Návěsy s rychlým plněním

Senážní návěsy Jumbo 7000 firmy Pöttinger mají speciálně vyvinuté plnicí ústrojí. Sběračem je hmota aktivně dopravována ke vkládacímu rotoru. Spirálově uspořádaný vkládací rotor o průměru 800 mm a šířce 1560 mm pak dopravuje píci od sběrače do ložné plochy.

Hvězdice válce jsou zúžené, zatímco stěrače jsou rozšířené, a efektivně se starají o to, že vkládací válec je udržován v čistotě. Hmota z ložného prostoru nemůže zpětně tlačit na podávací rotor. U hvězdic rotoru došlo k optimalizaci tvaru jejich špiček, vedoucí k výraznému prodloužení životnosti prstů a ke zvýšení průchodnosti materiálu. Kromě dopravní funkce provádí hvězdice ještě předběžné stlačení vrstvy píce před tím, než je dopravena k nožům.

O zkracování hmoty se stará řezací ústrojí Powercut s počtem 48 asymetricky uspořádaných nožů. Rozteč nožů činí 34 mm. Dlouhé nože řežou píci po celé délce ostří. Na přání může být nosník nožů Easy Move osazen noži Twin Blade s oboustranným ostřím. Patentovaný tvar ostří zdvojnásobuje životnost nožů. Není třeba brousit ani stále s sebou vozit druhou sadu nožů, postačuje každý nůž v nosníku otočit, což je rychlý úkon.

Nože jsou vyrobeny z kalené nástrojové oceli Durastar s prodlouženou životností o 20 procent. Zástupce firmy Pöttinger Manuel Zweimüller předvedl, jak lze jednoduše uvolnit nosník nožů a provést centrální odjištění nožů pomocí bočního ovládacího panelu – ve stoje vedle návěsu a bez použití nářadí. Stejně jako doposud, má každý nůž samostatně patentované jištění proti přetížení na patě a na špičce. Síla pro spuštění vypínacího mechanismu je nezávislá na velikosti a místě nárazu cizího tělesa. Naproti tomu čisticí lišta nožů je již minulostí.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down