Návěsy, se kterými vás nic nezaskočí

Návěsy Krampe si již získaly dominantní místo ve vozových parcích zákazníků a není divu, že v letošním roce je o návěsy Krampe velký zájem. Heslo výrobce „Kvalita na kolech“ mohou zajisté potvrdit naši zákazníci s jejich bohatými zkušenostmi při každodenní práci s návěsy.

Úspěch tkví v detailech a společnost Krampe těží ze zkušeností získaných za několik dekád. Ačkoliv jsou návěsy ve valné většině vizuálně zcela podobné, tak velké rozdíly jsou právě v detailech, které právě zákazník ocení poté při využívání.

Krampe zná perfektně svůj segment zákazníků, a tak myslí přesně jako zákazníci, a to se projevuje v samotné konstrukci návěsů. Proto velkoobjemové návěsy modelové řady Krampe Big Body mají každou stěnu z jednoho plátu oceli (stěny, podlaha). To přináší nízkou hmotnost návěsu a zároveň vysokou odolnost vany proti deformaci. Ani při přetížení nedochází k efektu „vypoulení stěny“, protože eliminací svárů na nástavbě se zároveň zvýší její odolnost vzdorovat velkým extrémům, kterým jsou návěsy Krampe každý den vystaveny. Od roku 2020 jsou všechny návěsy vybaveny zesílenými nápravami BPW, které jsou využívány v zemědělském sektoru, jsou o větším průměru a mají zesílená ložiska kol, aby si návěs hravě poradil s převozem čehokoliv, zejména pokud se vozí těžší materiál. Krampe opravdu myslí na všechno, a tak má u všech návěsů brzdiče nad nápravou, aby se zamezilo mechanickému poškození brzdičů a zároveň byly dobře přístupné. Zákazník si může volit mezi parabolickým odpružením s dynamickým vyrovnáváním, pneumatickým nebo hydraulickým odpružením podvozku. V kombinaci se vzdálenými nápravami 1,81 m může zákazník využívat vyšší přípustné zatížením nápravy 10 tun, a tím vzroste užitečné zatížení návěsu. U větších návěsů je standardem řízená náprava, které Krampe nabízí ve třech provedení: pasivní (náběžné), aktivní (nucené s K 50), aktivní řízení přes terminál (elektro-hydraulické nucené) – při této variantě řízení náprav již jsou nápravy řízení přes proporcionální ventil, a tak na oji nejsou žádné pístnice. Proto zákazník může zatáčet i v extrémních úhlech a nehrozí žádné mechanické poškození systému řízení. Jednoduchá agregace je zajištěná výškově stavitelnou ojí, která je odpružená sériově silentbloky a volitelně může být odpružena hydraulicky.

Dokonale zpracovaný systém zavírání hydraulického čela, kdy není použito žádných těsnících prvků, ale díky dokonale přesnému zpracování dveří a vany těsní dokonale kov na kov. Žárově vpálená barva do konstrukce zajistí dlouhodobou povrchovou ochranu návěsu a sníží přilnavost materiálu na minimum.

Návěsy Krampe – to je prostě kvalita na kolech, která posouvá hranice převozu materiálu či komodit na jinou úroveň.*

Ing. Vít Polák
Pekass a. s.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down