05.03.2023 | 01:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Navigace na řezačce umí převzít spoustu práce

V rámci jarních Dnů otevřených dveří firmy Agrall byly k vidění také samojízdné sklízecí řezačky Claas Jaguar. Pro tento rok budou moci být i tyto stroje vybaveny novým ovládacím terminálem Cemis 1200 s novou satelitní navigací GPS Pilot.

Nová možnost automatického, plně integrovaného systému řízení přijde vhod nejen za běžných podmínek, ale také při sklizni v prašných podmínkách, v mlze či za tmy. Automatické řízení GPS Pilot tak přichází jako alternativa k systému hmatačů na adaptéru pro sklizeň kukuřice nezávisle na řádcích Claas Orbis, k systému snímání řádků zavadlé píce pomocí kamery CAM Pilot a samozřejmě najde využití také při sklizni obilnin na GPS.

Automatické řízení odebírá práci řidiči, který se tak může lépe koncentrovat na kontrolu kvality práce řezačky a umí i zvýšit úroveň využití instalovaného výkonu stroje. Terminál Cemis 1200 jako nejmodernější produkt nabízí náhled v 2D i 3D zobrazení, možnost rozdělit si plochu obrazovky na větší počet menších dílků, dále i management vedení zakázek, komunikující online, stejně jako precizní dokumentaci s exportem získaných dat nejen prostřednictvím USB disku, ale též i telemetrie Claas Telematics.

Další novinkou je dvoustupňové zapínání systémů Auto Pilot, resp. GPS Pilot a Cemos Auto Performance nebo Cruise Pilot. Po otočení na souvrati a najetí do další jízdy řidič pomocí stisknutí tlačítka nejprve aktivuje navigační systém GPS Pilot a následně zrychluje tak dlouho, až vytížení řezačky dosáhne optimální hodnoty.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down