22.04.2024 | 07:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Návrat pneumatických rozmetadel

Požadavky na co nejpřesnější dávkování a aplikaci minerálních hnojiv nutí k zamyšlení také výrobce rozmetadel. Řada z nich se vrací ke staronové koncepci pneumatických rozmetadel, která připomínají postřikovač. Kromě vzhledu mají i obdobné užitné vlastnosti. Jsou velice přesná, a to i za nepříznivých povětrnostních podmínek, neboť aplikační záběr je dán pracovní šířkou ramen.

Přesná aplikace s minimálním úletem pak zaručuje výraznou úsporu hnojiva a tím i nižší náklady a vyšší efektivitu hospodaření. Navíc jsou tyto stroje šetrné k přírodnímu prostředí.

Precizní aplikace

Francouzská firma KUHN přichází s neseným pneumatickým rozmetadlem Kuhn Aero 32.1, které je určeno všem progresivním zemědělcům, jenž požadují exaktní hnojení, velké výkony a menší náklady. Velmi precizní rovnoměrná aplikace po celé šířce pracovního záběru až k okrajům pole je zárukou maximálních výnosů na celém pozemku. Aero 32.1 s řadou ekologických a hospodářských předností má přesný pracovní záběr a je minimálně citlivé na povětrnostní vlivy. V porovnání s ostatními typy rozmetadel se také vyznačuje velmi malým překrytím na klínovitých pozemcích. Zemědělcům dokáže uspořit velké peníze při nákupu minerálních hnojiv a přispět tak ke snižování vlastních nákladů.

ISOBUS kompatibilní stroj

„Výhodu aplikace hnojiv pneumatickým rozmetadlem ocení zejména v zemědělských podnicích, kde se potýkají s nežádoucími větrnými podmínkami, nebo v podnicích služeb, které aplikují velké množství hnojiv různých druhů,“ říká Bc. Lukáš Vidlák, produktový manažer společnosti KUHN CENTER CZ. „Pneumatické ústrojí se nejčastěji používá pro jemně granulovaná nebo prášková hnojiva. Nový stroj Kuhn Aero 32.1 slouží také k přesné aplikaci hnojiva nad plodinou, což většinou vyžadují pěstitelé zeleniny.“

ISOBUS kompatibilní pneumatické rozmetadlo Kuhn Aero 32.1 má základní objem 1900 l, který lze za pomocí nástavků navýšit až na 3200 litrů. Pracovní záběr rozmetadla daný délkou ramen je rozdělen do čtyř sekcí, které se ovládají buď ručně, nebo dálkově pomocí funkce Section-Control. Hnojivo se dopravuje ze zásobníku k dávkovacímu zařízení, které pracuje na principu injektoru, a potom proudem vzduchu potrubím až k rozmetacím koncovkám - difuzorům.

Celý článek naleznete v Zemědělci č. 17.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down