Nejcennější podněty přichází z praxe

Firma Zunhammer patří k úspěšným rodinným výrobcům zemědělské techniky střední velikosti. Od svého založení v roce 1957 zažívá neustálý růst. Zakladatel firmy Sebastian Zunhammer senior v uvedeném roce zkonstruoval první cisternu, tehdy ještě ze dřeva. Brzo poté ji doplnil o radiální lopatkový rozdělovač, který zlepšoval rovnoměrnost aplikace tekutých organických hnojiv. Za své řešení obdržel první patent a ve své snaze stávající stroje nestále modernizovat a vylepšovat pokračoval i nadále. Až do současnosti, kdy firmu vede syn Sebastian Zunhammer, má společnost zapsáno již celkem 50 patentů.

A u svých zákazníků je Zunhammer po právu symbolem pravého high-tech v oblasti techniky pro aplikaci kejdy. Firma zemědělcům naslouchá a jejich myšlenky a požadavky představují cenné podněty k dalšímu vývoji a ke zdokonalování strojů.

V průběhu vývoje se Zunhammer zaměřil také na cisterny o velkém objemu. U velkých návěsných cisteren či objemných nástaveb na samojízdné nosiče se v největší míře uplatní tradiční přednost těchto strojů, a to je snížení hmotnosti nádrže díky její konstrukci z plastu, vyztuženého skleněnými vlákny. Také proto je v současnosti Zunhammer tak dobře usazen na mezinárodním trhu, neboť zájem o stroje s vysokou výkonností trvale stoupá.

Přívozní cisternu mohli vidět i návštěvníci zajímavě připravené expozice na veletrhu Techagro na volné ploše A. Návěsná cisterna pro převoz hnojiva DAM a míchání močoviny je novinkou – je to opět reakce na požadavky z praxe po výkonné a spolehlivé technice k návozu hnojiv k postřikovačům.

Více informací v časopise Mechanizace zemědělství 8/2016.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *