Nejedna premiéra českých plášťů

Na výstavě Techagro představil Mitas poprvé v České republice unikátní vnitřní duši nazvanou AirCell, která získala prestižní zlatou medaili DLG za inovace na veletrhu Agritechnica 2015. Mitas AirCell je spolu s přepouštěcím mechanismem součástí systému VarioGrip Pro umožňující zvýšit tlak ve velké zemědělské pneumatice o jeden bar přibližně za půl minuty (z 0,8 baru na 1,8 baru). To je několikrát rychleji než při současném způsobu huštění pneumatik. V hale P představil Mitas také novinky ze segmentu radiálních zemědělských pneumatik nebo nové pláště s označením HCM (High Capacity Municipal) pro komunální použití.

Díky Mitas AirCell mohou zemědělci téměř okamžitě změnit tlak v pneumatice, když musí z práce na poli přejít do silničního provozu, kde potřebují vyšší huštění kvůli nižší spotřebě paliva a opotřebení plášťů. Tlak mohou opět rychle snížit, když se vrátí k práci na poli.

„Unikátní vnitřní duše Mitas AirCell vyztužená textilním kordem je spolu s přepouštěcím mechanismem součástí systému umožňujícího téměř okamžitě zvýšit nebo snížit tlak ve velké pneumatice,“ řekl týdeníku zemědělec Jan Šmolík ze společnosti Mitas. „Výrazně se tak omezuje čekací doba při huštění pneumatik, prodlužuje se jejich životnost, snižují se náklady na pohonné hmoty a zlepšuje se ovládání stroje při transportu na silnici. Cílem naší společnosti je uvádět na trh inovace s jednoznačným přínosem pro koncové uživatele, což tato nová pneumatika potvrzuje v plném rozsahu.“

*

Celý článek naleznete v Zemědělci č. 16.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *