11.09.2023 | 01:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nejen sedmička nejnovějších strojů

Na agrosalónu Země živitelka v Českých Budějovicích představila společnost Strojírny Rožmitál s. r. o. sedm strojů. Během výstavy také prezentovala nové hákové prsty obracečů pro hladší a čistější rozhození píce. K vidění byly nejnovější diskové sekačky, ale také obraceče, shrnovač a lisy na válcové balíky. Tradiční český výrobce pícninářské techniky si na stánku také připomněl výročí 110 let od svého vzniku.

„V letošním roce uplynulo 110 let od položení základů společnosti. Za tu dobu jsme se stali úspěšným a zavedeným výrobcem pícninářské techniky nejenom doma, ale i v zahraničí. Jsme rádi, že si významný historický milník můžeme připomenout i na agrosalónu Země živitelka,“ říká Pavel Jahoda, obchodní ředitel Strojíren Rožmitál, s. r. o.

Dvě sekačky

V Českých Budějovicích se odborné i laické veřejnosti představily diskové sekačky SD-24L a SC-301R. Model SD-24L rozšířil nabídku zadní bočně nesených diskových sekaček odlehčené konstrukce. Stroj disponuje pracovním záběrem 2,38 m, žací lišta je tvořená šesti disky, každý se dvěma noži s možností rychloupínání. S hmotností pouhých 510 kg je stroj možné agregovat s traktory o minimálním výkonu 50 k (38 kW). Sekačka SD-24L je určena farmářům hospodařících na malých výměrách a v podhorských, či členitých oblastech. Disková sekačka SC-301R je čelní nesená sekačka vybavená válcovým kondicionérem. Pracovní záběr stroje je 3,01 m a žací lištu tvoří sedm disků, každý se dvěma noži. Žací lišta je oboustranně upevněna a s rámem stroje tvoří tuhý celek.

Dvojice obracečů

Kategorii obracečů píce reprezentovaly na jihu Čech oblíbené modely OZ-524S a OZ-676H. Čtyřrotorový obraceč OZ-524S disponuje pracovním záběrem 5,4 m. Jde o nesený stroj, jehož ramena se do transportní polohy skládají hydraulicky a jsou automaticky aretovány. Obraceč je osazen velkými rotory o průměru 1,72 m se sedmi rameny pro hladké a čisté rozhození píce. Stroj je ceněn pro dobré kopírovací vlastnosti. Model OZ-676H patří dlouhodobě mezi nejoblíbenější obraceče v nabídce Strojíren Rožmitál. Šestirotorový stroj s pracovním záběrem 6,7 m disponuje hydraulicky skládanou konstrukcí, která je v transportní poloze automaticky aretována. Rotory o průměru 1,36 m jsou osazeny šesti rameny.

Více se dočtete v Zemědělci č. 37.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down