08.07.2024 | 06:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nejen zemědělské pneumatiky

Společnost STROM Praha je také jedním z největších dodavatelů zemědělských pneumatik v České republice. Hned několik si jich mohli návštěvníci Našeho pole prohlédnout ve společnosti žlutozelených strojů.

Při práci traktorů hraje hlavní roli vysoký výkon, a to jak na poli, tak na silnici.

Nokian Tyres Ground King

Právě k němu přispívá pneumatika Nokian Tyres Ground King, která kombinuje nejlepší vlastnosti šípového a blokového desénu zemědělských pneumatik. Nabízí trakci, vícesměrnou přilnavost a nepřetržitý kontakt. Proto je vhodná především pro traktory, které se z větší části pohybují po silnici, i když zvládne i lehčí práce na poli, třeba při sklizni pícnin. V dopravě má v porovnání s pneumatikami se šípovým dezénem mnohem delší životnost. Tato pneumatika najde obrovské uplatnění u traktorů o výkonu do 250 koní. Řada českých zákazníku si už dlouhou životnost velice pochvaluje. Na jednom traktoru má již najeto asi 7000 motohodin a stále není zralá na výměnu.

Systém TyreMatch

Společnost STROM Praha představila na Našem poli i zařízení pro měření předběhu přední nápravy traktorů, systém TyreMatch. Společně s firmou Bridgestone, která zařízení vyvinula je firma STROM Praha schopna přesně změřit předběh konkrétního traktoru s ohledem na aktuální stav obutí, tlak v pneumatice a rozložení hmotnosti na přední a zadní nápravě. Předběh je důležitým faktorem ovlivňující provozní vlastnosti traktoru a jeho nesprávné nastavení má za následek vyšší opotřebení pneumatik, špatné tahové vlastnosti traktoru, vyšší spotřebu PHM a může zapříčinit fatální poškození převodů. Nyní je firma schopna navrhnout takovou kombinaci kol, správné rozložení hmotnosti a doporučit správné huštění, aby byl traktor optimálně nastaven pro efektivní provoz. Celé měření je velmi jednoduché a rychlé, zabere asi 15 minut.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down