29.04.2022 | 11:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nejrychleji se rozvíjející společnost ve Slovinsku

Objem strojů pro zemědělství dnes činí 60 až 70 procent celkové produkce slovinské společnosti Tehnos, zatímco v začátcích to bylo jenom patnáct procent. Firma využívá nejmodernějších technologií, jako je digitální simulace pro urychlení vývoje, a spolupracuje s univerzitami ve Slovinsku a s dalšími výrobci. Úsilí pracovníků společnosti již bylo několikrát odměněno ziskem významných ocenění, z nichž si nejvíce váží ceny Zlatá gazela za nejlepší a nejrychleji se rozvíjející společnost ve Slovinsku.

Tehnos přitom klade důraz na to, aby výroba fungovala v rovnováze s přírodou. Žádný segment výroby nepoškozuje životní prostředí – včetně nanášení barvy, pro které se využívá technologie kataforézního lakování. Továrna má vlastní čističku odpadních vod. Zároveň majitelé zdůraznili skutečnost, že nasazením speciálních mulčovačů Tehnos pro vinohrady k likvidaci plevelných rostlin se dá dosáhnout snížení objemu používaných herbicidů ve vinicích.

Majitelem společnosti Tehnos je Anton Kisovar. Podle jeho slov v posledních letech poptávka po mulčovačích Tehnos rychle roste. Velkou zásluhu na tom má jejich konstrukce, podporující kvalitu práce, spolehlivost a dlouhou životnost. „Srdcem každého mulčovače je jeho rotor,“ říká majitel společnosti. Jako takový musí být každý rotor zpracovaný precizně. Firma Tehnos má přesně vypočítané konfigurace kladiv na rotoru u jednotlivých typů mulčovačů, aby dokázaly pracovat bez vibrací. Konstrukce rotoru je předmětem vůbec prvního, a zároveň nejvýznamnějšího patentu Tehnos. Má označení Low Vib od spojení slov nízká úroveň vibrací.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down