Nejvýkonnější sklízecí mlátička

Společnost New Holland si na výstavu Agritechnikc připravila novinky jak ze svého sortimentu traktorů, tak z oblasti sklizňových strojů. Čerstvou novinkou je převodovka DynamicCommand, kterou poprvé získá řada traktorů T6, a představí se i nástupce oblíbených traktorů T4 Powerstar série T4 S. U sklízecích mlátiček si prošly inovacemi jak modely série CR, tak sklízecí mlátičky CX. Za systém, jenž dokáže automaticky nastavit sklízecí mlátičku, získala společnost New Holland dokonce stříbrnou medaili.

Klíčovou novinkou modelů řady NH T6 je zcela nová převodovka Dynamic Command. Její výhodou je jak vysoká účinnost, tak i vysoký stupeň komfortu ovládání. Dynamic Command je stejně jako převodovka Electro Command polovičním powershiftem, ale oproti starší převodovce nabízí více stupňů a dvouspojkovou technologii, která přináší rychlejší a plynulejší řazení.

Společnost New Holland získala stříbrnou medaili za nový systém, který dokáže nastavit sklízecí mlátičku ještě před začátkem sklizně. Nastavení proběhne podle zadaných dat z loňské sklizně. Další nastavení sklízecí mlátičky pomocí tohoto inteligentního systému je založeno na použití tradičních senzorů a řídicích systémů, které jsou nově doplněny o čidlo tlaku umístěné na čisticím ústrojí sklízecí mlátičky, kde nepřímo měří zatížení sít.

V Sortimentu sklízecích mlátiček se novinky dotkly řady CR. Největší model CR10.90 se nově může pochlubit ještě větším výkonem 700 koní. Navíc o 10 % vzrostla i jeho produktivita, a to díky vylepšenému a plynulejšímu toku materiálu do mláticího a separačního ústrojí Twin Pitch Plus.

New Holland představí i inovované modely sklízecích mlátiček série CX5 a CX6 nebo přepracovanou řadu traktorů T7 s prodlouženým rozvorem.*

Více v časopise Mechanizace zemědělství

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down