Nejvýkonnější traktory na trhu

Od traktorů s nejvyšším výkonem se jako samozřejmost očekává, že budou téměř výlučně využívány pro tahově náročné polní práce. Táhnout těžké kombinované či širokozáběrové stroje pro zpracování půdy v dlouhých směnách, případně i na svažitých pozemcích nebo všude tam, kde standardní traktory naráží na své meze možností – to je jejich úkolem. Velkým a někdy i složitým závěsným strojům jsou přizpůsobeny závěsy i hydraulický systém s velmi vysokým maximálním průtokem oleje.

Nabízené traktory vyšší výkonové třídy jsou výkonnější a efektivnější nejen při klasických polních pracích, jako je zpracování půdy, ale také při smíšeném využití.

Ačkoli jsou opět větší a těžší, poskytnou své obsluze komfort, na který je zvyklá, s ještě širší nabídkou volitelné výbavy. Zároveň i ovládání je jednoduché a ani zaškolení obsluhy při předávání stroje a jeho uvádění do provozu nepředstavuje nijak složitý proces. O naprosté většině důležitých veličin si již rozhoduje traktor sám, a zvládne to i ve velmi proměnlivých podmínkách. Výkonné traktory, vybavené plynulou převodovkou, jsou vhodné také pro energeticky náročné nasazení při velmi pomalých rychlostech, například se záhonovači nebo frézami, čímž lze jejich oblast nasazení ještě více rozšířit.

Šetrné působení techniky na půdu je jedním z důvodů pro přechod na traktory s pásovými podvozky, kde není třeba řešit problémy s defekty ani správné huštění. Pásy mají podstatně větší kontaktní plochu s půdou, nízký měrný tlak a malý prokluz.*

Více informací v týdeníku Zemědělec č. 6.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *