Několik novinek pro sklizeň pícnin

Do nové sezóny 2021 připravila společnost KUHN CENTER CZ pro zákazníky v ČR řadu nových pícninářských strojů. Pro naše stroje jsou příznačné vysoká kvalita, robustnost, zaručující dlouhou životnost i ve velmi těžkých výrobních podmínkách a vysoká technická vyspělost

Francouzský výrobce věnuje uvedeným parametrům velkou pozornost i u svých ostatních strojů.

Nové zadní žací lišty bez kondicionéru

Kuhn přichází s nabídkou vzadu nesených diskových žacích strojů bez kondicionéru s označením GMD 285, 315 a 355 v záběru 2,8, až 3,55 m. Tyto stroje využívají po desetiletí osvědčené prvky žacích strojů Kuhn, jako žací lišty složené z velkých ozubených kol, vnější ložiska disků upevněná na obou stranách a jištění disků Protectadrive. Dále pak rychlou výměnu nožů Fast-Fit, a volný přístup k žací liště, což výrazně zjednodušuje údržbu.

Nová lehká, ale robustní čelní žací lišta

Nový model čelního stroje GMD 3123 F FF s žací lištou Optidisk Elite navazuje na již osvědčený model GMD 3125 F FF. Novinkou je systém kopírování a odpružení stroje, a to jak v podélném, tak i příčném směru. Je postavený na principu silných vinutých pružin a kombinaci listové pružiny. Závěs stroje má pevný rám s připojením CAT 2.

Nová koncepce zadní lišty s kondicionerém

Nový model zadní nesené žací lišty FC 3115 R/D FF o pracovním záběru 3,1 m rozšiřuje nabídku v nesených žacích strojích. Je vybaven bezúdržbovou žací lištou Optidisk Elite s upevněním nožů Fast Fit. V nabídce jsou dva typy kondicionérů, a to s ocelovými prsty, tak i válcovitými. Otáčky pro prstový kondicionér jsou řaditelné pomocí převodovky pákou v rozmezí 755/1000 ot/min, u válcového je to 780 ot/min. Kompletně nový rám stroje a zavěšení lišty na rám přispívá k lepšímu pracovnímu využití stroje. Samozřejmostí je systém odpružení Lift-Control a i hydraulická nárazová pojistka. Nový způsob skládání pro přepravu do vertikální polohy je novinkou u tohoto stroje.

Rozšíření nabídky v pásových shrnovačích

Pro naše zemědělské podniky přicházíme s rozšířenou nabídkou strojů pro shrnování pícnin pomocí pásových shrnovačů. Model MM 950, který se stal hitem na českých polích a velmi žádaným strojem u našich zákazníků. Pro novou sezonu nabízíme další modely v nových záběrech, a to MM 760 – 7,5 m a model MM 1090 – 10,90 m. Tyto modely vychází z technického řešení modelu MM 950, jsou vybaveny dvěma hydromotory poháněnými sběrači se dvěma pásy s možností tvorby buď středového, nebo bočního řádku s variabilností shrnování až osm provedení tvorby řádků.*

Ing. Zdeněk Kříž

produktový specialista

KUHN CENTR CZ a. s.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down