Nemalé investice už začaly plodit

Během letošního mezinárodního setkání v dánském Kerteminde představila společnost Kverneland Group nejnovější řady lisů s variabilní i pevnou lisovací komorou řady 6000. Jejich předností je nejen nová patentovaná technika vázání sítí PowerBind či nové softwarové ovládání, ale i řada dalších detailních vylepšení zabalených do nového hávu. Inovované lisy zřetelně ukazují na velký pokrok, pokud jde o spolehlivost či výkon a potvrzují nedávná prohlášení firmy Kverneland Group o značných investicích do segmentu strojů pro tvorbu válcových balíků.

Nejen lisy Kverneland řady 6716 a 6720 s variabilní lisovací komorou, ale také lisy s pevnou komorou Kverneland 6250 a 6350 jsou vybaveny novým patentovaným systémem balení do sítě PowerBind.

Systém PowerBind zajišťuje rychlé a spolehlivé balení do sítě a zároveň snižuje počet pohyblivých dílů o třetinu v porovnání s předešlým technickým řešením. Tím se výrazně minimalizuje výskyt případných poruch. Síť se podává přímo do lisovací komory podávacím ramenem, takže je přesné a velmi spolehlivé a neruší ho žádné vnější faktory, jako vítr či zbytky lisovacího materiálu. PowerBind se považuje za jeden z nejrychlejších dostupných systémů balení sítí. Navíc velice nízké umístění celého systému na vlastním lisu umožňuje velmi snadné vkládání a zavádění cívek se sítí, čímž Kverneland reaguje na tendenci vyrábět stále větší a těžší cívky sítě.*

Celý článek naleznete v Zemědělci č. 37.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *