09.02.2022 | 07:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nesené pluhy se zesílenou konstrukcí

Firma Pöttinger vyrábí široký sortiment nesených otočných pluhů – od dvou- až po šestiradličné verze. Řada středně těžkých nesených pluhů má označení Servo 35 S. Jedná se o čtyř- až šestiradličné verze pro traktory o výkonu do 170 k.

Oproti starší řadě Servo se pluhy řady Servo S vyznačují zesílením v oblasti otočného závěsu kategorie 3, který je shodné konstrukce jako u pluhů Servo 45. Rámová konstrukce z mikrolegované jemnozrnné oceli je u modelů řady SERVO 35 a 45 uvnitř přídavně zpevněna dvěma výztuhami. Vnitřní výztuha zvyšuje odolnost proti ohybu až o 25 %. Velká tloušťka stěn profilu rámu zaručuje robustní uchycení pluhových pouzder i samotných těles.

Podle potřeby mohou být pluhy vyrobeny v provedení Servo 35 S Plus, tedy s hydraulicky nastavitelným pracovním záběrem, jako Servo 35 S Nova s hydropneumatickou pojistkou anebo pak jako Servo 35 S Plus Nova s oběma těmito systémy současně. Otočný závěs disponuje dvojčinným otočným válcem s hydraulickým blokem s uzávěrem. Hřídel závěsu je nastavitelná ve čtyřech polohách a je zajištěná proti přetočení.

Pluhy mohou být vybaveny tzv. memory válcem. Při velkých šířkách záběru a velkých roztečích těles, stejně jako při příliš malé výšce zdvihu, se během otáčení rám hydraulicky zaklopí do osy traktoru. Pluh je tak dostatečně úzký pro účely přepravy i při odstavení. Nastavovací válec je vybaven hydraulickým blokem se zámkem, takže hadicové vedení není během orby pod tlakem.

Pluh může být také osazen ramenem pro zachycení hrudořezu. Hydraulický válec ramena zajišťuje zachycení válce při otáčení soupravy na úvratích. Po vyklopení vrací tažná pružina rameno pro uchycení válce do výchozí pozice.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down