03.08.2022 | 06:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nesmíme zapomenout na Coronu

A teď určitě nemyslím koronavirus. Corona je název intenzivního kypřiče s hvězdicovými disky od výrobce Kerner. Stroj v sobě spojuje dvě technologie. Kromě možnosti provádět mělkou podmítku a celoplošné zpracování půdy může stroj půdu podrývat až do hloubky 30 cm. Univerzální využití ještě podtrhuje rychlovýměnný systém upínání zadního válce.

Světlá výška rámu činí 83 cm a vzdálenost mezi řadami sloupů je 30 cm. Stejně jako u krátkých bran Helix dalších strojů, jsou také u podmítače Helix uloženy slupice symetricky, a tím je eliminován boční tah. Nastavení pracovní hloubky je řešeno hydraulicky, takže je možné reagovat na měnící se půdní podmínky. Výhodou je také rychloupínací systém radliček Connect 40. Radličky jsou uspořádány do čtyř řad a jsou následovány hvězdicovými disky, které opět mají za úkol zamíchat organickou hmotu a urovnat povrch pozemku. Za disky následuje válec případně zavlažovač. Kypřič Corona je k dispozici v pracovním záběru od 2,5; 3; 4,2 a 4,8 m.

Mělká podmítka v podání Stratose

Pro velmi mělkou podmítku se hodí radličkový podmítač Stratos S od stejného výrobce. Postaven je na hydraulicky sklopném dvojité rámu a jeho pracovní hloubka činí 0 až 15 cm. Na rámu jsou uloženy radličky ve čtyřech řadách a hydraulické nastavení hloubky je možné díky paralelogramovému zavěšení. Vepředu stroje jsou dvě opěrná kola a vzadu se nachází válec. Výhodou stroje je přesné hloubkové vedení pro celoplošné podříznutí strniště při mělkém zpracování půdy. Plusové body pak získává Stratos také za rychloupínací systém pro křídlové a dlátové radličky. Jištění pracovních orgánů je střižným šroubem. V nabídce je i výbava pružnými slupicemi, které přináší velmi dobré drobení díky vibracím. Co se radliček týká na výběr je pestrá paleta jak křídlových, tak dlátových radliček. Za radličkovou sekcí je zařazena řada hvězdicových disků, které napomáhají kopírování a urovnávání povrchu pozemku a dále mají na starosti čisté a rovnoměrné zamíchání organické hmoty. Stratos může velmi dobře pracovat také v kombinaci s drtičem Solo X-Cut. Podmítač je v nabídce v záběrech 4,35 a 4,95m a dále jako tažený stroj v pracovních záběrech 4,8; 6 a 7,2 m.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down