23.01.2022 | 06:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Neusínáme na vavřínech, vzhůru k novým výzvám

V letošním roce bude společnost BEDNAR oslavovat výročí 25 let na trhu. Za tuto poměrně krátkou dobu se z ryze obchodní firmy stal výrobce, uznávaný na trzích po celém světě. Tím se podařilo nejen naplnit, ale i dalece překonat původní vize zakladatelů firmy.

V začátcích znali zemědělci tuto společnost pod názvem Strom Export s. r. o., dodávající půdozpracující techniku v zelených barvách (především talířové podmítače) v záběrech, které umožňovaly využití vysokého tahového výkonu traktorů ze zaoceánské produkce. Do roku 2006 byla společnost pouze „prostředníkem“ mezi výrobcem a zemědělcem bez vlastního výrobního zázemí, ale s jasnou vizí moderního zemědělství. Samozřejmostí byl intenzivní dialog s českými zemědělci jako nevysychající pramen nových nápadů a řešení.

V roce 2006 se na základě četných podnětů majitelé rozhodli zahájit vlastní produkci zemědělské techniky. Zakoupili proto první výrobní halu v Rychnově nad Kněžnou. Rozhodnutí to bylo správné - ve stejném roce český výrobce dosáhl obratu 120 mil. CZK. Zaměstnával ve svém týmu přibližně dvacet stálých pracovníků. S tím, jak se dařilo pronikat na nové a nové trhy, a získávat stále další a další zákazníky, se firma rozvíjela.

Růst firmy a zejména neustále vzrůstající objem výroby si žádá nové postupy při řízení práce. V roce 2021 se společnosti BEDNAR ve výrobním závodě podařilo implementovat informační a řídicí systém. Umožnil významně zvýšit produktivitu a efektivitu práce. Velký počet zaměstnanců a stanovišť již totiž nelze řídit jinak než systémově. Efektivněji lze řešit problémy, které mohou vzniknout ve výrobním procesu, ale i plánování samotné výroby. Budování kvalitního informačního systému bude i nadále prioritou společnosti BEDNAR.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down