02.03.2022 | 07:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nezadržitelný růst k největším výrobcům

Doprava je odjakživa spjata s lidskou činností. Silniční doprava funguje na plné obrátky neustále, doprava v zemědělství má výrazný sezónní charakter. Proto také být výrobcem silniční techniky může představovat lukrativní postavení. A pokud se takové podnikání vezme za správný konec, výsledkem může být společnost se stabilním zázemím.

V polské obci Wielun sídlí výrobce dopravní techniky, který se za poměrně krátkou dobu existence velmi dobře prosadil. Kvalita techniky Wielton oslovila zákazníky i daleko za hranicemi Polska, a na trhy dalších zemí se tato společnost dostala akvizicemi jiných výrobců dopravní techniky.

Firma Wielton spustila výrobu dopravní techniky ve větším měřítku v roce 1999, kdy byla uvedena do provozu první výrobní hala. Moderní výrobní technologie byla připravena tak, aby bylo možné produkovat velkou dopravní techniku ve značných počtech a s udržením plné kontroly nad kvalitou výroby. Wielton byl od začátku orientován na kvalitu, takže pro něj nebyl problém v roce 2001 získat certifikát ISO 9001.

Areál společnosti umožňoval další rozvoj. S tím, jak rostl počet přijatých objednávek, byly výrobní linky doplněny o robotická a automatizovaná pracoviště. Tato stanoviště při zachování kvality práce (hlavně sváření) umožňovala další zvýšení produktivity výroby. V roce 2005 pak vstoupila značka Wielton na trh v Německu a byly založeny sesterské společnosti v Rusku a na Ukrajině. Postavení v Německu se podařilo dále výrazně posílit převzetím firmy Langendorf GmbH v severovestfálském Waltropu.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down