Noční show s českým rekordem

Původní polní letiště v Bernarticích na Písecku zaplnily v podvečer 5. května stovky zemědělců, kteří si nenechali ujít II. noční show Krone a Tatra. Během této akce, kterou uspořádaly společnosti HZT Technik – servis, a. s., Triol CZ, Krone a místní družstvo, byl představen kompletní program techniky Krone na sklizeň pícnin společně s novými Tatra traktory, které si mohli případní zájemci vyzkoušet. Přestože v ten den zasáhl celé naše území drobný, ale vytrvalý déšť, odpoledne se počasí umoudřilo a téměř dvě tisícovky návštěvníků si mohly vychutnat praktické ukázky moderních strojů.

Premiéru si noční show v Bernarticích odbyla před dvěma lety a již tehdy ředitel společnosti HZT Technik-servis, a. s., Ing. Petr Dlouhý sliboval: „Pokud se noční show povede, určitě bychom zde chtěli i v příštích letech společně s firmou Krone prezentovat technické novinky.“ Vzhledem k tomu, že se tehdy premiéra skutečně vyvedla – tisícovka diváků vydržela na poli až do konce praktických ukázek, byla tradice této zcela neotřelé prezentace techniky na světě. Na noční show v Bernarticích se mohou zemědělci těšit jednou za dva roky, kdy se nekoná veletrh Techagro.

Noční show zahájil Ing. Petr Dlouhý, který zdůraznil nejen velmi úspěšnou dlouhodobou spolupráci s firmou Krone, ale také se Zemědělským družstvem Bernartice. Jeho předseda Pavel Novotný přivítal začínající tradici nočního předvádění zemědělských strojů a zároveň pozval všechny zemědělce na tradiční polní den v Bernarticích, který se uskuteční v pátek 23. června, kde budou prezentovány moderní odrůdy pšenice a řepky. Ještě před praktickou ukázkou zemědělské techniky proběhly dvě akce. Představitelé firem HZT Technik-servis, a. s., a Krone předali plakety zástupcům sedmi zemědělských podniků, které v loňském roce uvedly do provozu nové samojízdné sklízecí řezačky Krone Big X. A řezačky hrály hlavní roli i v druhém případě. V Bernarticích se podařilo soustředit na jednom poli 16 samojízdných řezaček Krone, které už vesměs pracují v zemědělské praxi. Byl tak vytvořen nový český rekord, který bude podle zástupce pelhřimovské Agentury Dobrý den Luboše Rafaje zapsán do České knihy rekordů.

K nočnímu show v Bernarticích se postupně vrátíme v příštích číslech týdeníku Zemědělec.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *