22.04.2015 | 02:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nosiče nářadí se předvedly na vysokohorské silnici

Letošní zima na sníh příliš štědrá nebyla. Nicméně existují místa, kde je i v poslední dekádě dubna sněhu dostatek. Pro příznivce zimních sportů jistě nebude neznámá lokalita Grossglockner v rakouských Alpách, patřící k vyhledáváním turistickým cílům. V nadmořské výšce téměř 4000 m se v dubnu teplota pohybuje přes den kolem nuly a je třeba stále ještě věnovat pozornost zimní údržbě komunikací.

Silnice, která zdolává uvedený vrchol, je pravou vysokohorskou cestou. Celosezónní údržba této cesty vyžaduje profesionální techniku a zkušené obsluhy. Právě proto se v těchto podmínkách rozhodla prezentovat svůj výrobní sortiment firma Schmidt jako specializovaný výrobce nástaveb pro zimní údržbu komunikací.

Ve spolupráci s partnery, dodavateli samojízdných strojů, zorganizovali manažeři akci s přiléhavým názvem Profesionálové na vrcholu 2015. Hostům z mnoha zemí Evropy připravili výstavu strojů v úpatí horských velikánů, předvádění techniky při úklidu sněhu z vysokohorské silnice a odbornou konferenci.

Mezi partnery akce patřila také firma Mercedes-Benz, která prezentovala své nosiče nářadí Unimog v komunálním provedení. Celá řada technických předností těchto strojů, které je činí tak úspěšnými v agregacích s náročnými nástavbami v komunálním sektoru, může být zajímavá i při využití v oblasti zemědělství. Ať se jedná o způsob ovládání nebo komfort obsluhy či využití speciálních vlastností podvozku nebo pohonu funkcí nástaveb.

Nosiče nářadí Unimog se vyrábí v široké paletě provedení dovolující zvolit si vhodný model podle podmínek a požadavků. Výrobce při práci na silnici představil tři typy odlišné nejenom výkonem motoru, ale též například rozvorem náprav a stylem řízení. Jednalo se o modely U 530, U 423 a nejmenší typ Unimog U 218. Prezentovány byly také automobily řady Arocs jak v podobě sklápěče 8x8, tak i jako lehčí provedení 4x4 v agregaci se sněžným pluhem a sypačem.*

Více informací přinese časopis Mechanizace zemědělství 6/2015.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down