01.08.2017 | 07:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nová AVIA Euro 5 na veletrhu CTT Moskva

Ve čtvrtek 1. 6. se na stavebním veletrhu CTT Moskva představila modernizovaná verze nákladního vozidla AVIA Euro 5. Jednalo se o předehru k chystanému představení nového vozidla AVIA Euro 6 v České republice.
CTT Moskva je nejvýznamnější stavební veletrh ve východní Evropě, nabízející komplexní přehlídku inovativního stavebního vybavení, strojů a technologií. Veletrhu CTT se účastní přes 500 vystavovatelů z 27 zemí na ploše 65 000 m2. Výstavní akci navštěvuje pravidelně 20 000 registrovaných návštěvníků z 60 zemí.

Automobilka AVIA, která po čtyřech letech obnovuje výrobu pod novým vlastníkem,  prezentovala v Moskvě vozidlo AVIA D120 Euro 5 v provedení 4 x 2, které svou konfigurací představuje pro zákazníky preferovaný produkt v kategorii středních nákladních užitkových vozidel v regionu východní Evropy. Zároveň tím došlo k odhalení podoby nového faceliftu tohoto tradičního automobilu.

V Moskvě vystavené vozidlo bylo vybaveno čtyřválcovým motorem Cummins ISB 4.5E5 207 o zdvihovém objemu 4462 cm3 a výkonu 152 kW (207 k) s manuální šestistupňovou převodovkou ZF6S850. Celková hmotnost vozidla dosahuje 11 990 kg

Zahájení sériové výroby vozidla ve verzi Euro 6 i vozidel v dalších emisních třídách se plánuje na podzim letošního roku v Přelouči, kam se výroba postupně stěhuje z areálu v pražských Letňanech.

O společnosti AVIA

Kořeny společnosti AVIA sahají hluboko do úspěšné éry československého průmyslu. Firma byla založena již v roce 1919 a původně byla výrobcem úspěšných letadel a leteckých motorů. V poválečném období začala být AVIA aktivní i v automobilovém průmyslu. Největší rozvoj však zaznamenala v 60. letech výrobou velmi úspěšných lehkých nákladních automobilů. Od roku 2016 je AVIA součástí Holdingu Czechoslovak Group (CSG).

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down