01.03.2024 | 07:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nová dimenze výkonu přichází opět ze zámoří

John Deere byl u nás vždy známý svými silnými traktory ze zámořské produkce. Traktory řady osm tisíc znamenaly průlom v orbě i v přípravě půdy před setím, které bylo možné provádět s podstatně vyšší výkonností, do větších hloubek a včas. Pro podniky s těžkými podmínkami pak byly vhodné traktory pásové.

Skokem kupředu pak byla řada traktorů 9 RX, zvláště model 9620 RX s výkonem až 670 k. Podvozek se čtyřmi unikátními pásovými jednotkami z vlastního vývoje skloubil vysoký tahový výkon se šetrným působením na půdu, pohodlím a nepřerušovanou tažnou silou i při zatáčení.

Překonává všechna očekávání

Mnohé zájemce ale napadlo, že potenciál dalšího vývoje traktory ještě měly. A když pak divize John Deere Power Systems představila nový osmnáctilitrový řadový šestiválcový motor, dali si zvídaví fanoušci značky dvě a dvě dohromady. Chvíle trpělivosti se vyplatila – to, co John Deere představil nyní, překonává všechny představy.

Svou modelovou řadu 9RX si John Deere doplňuje o tři nové traktory 9RX 710, 770 a 830. Mají nový agresivní design kapoty motoru, nově vyvinuté (větší, vyšší, delší) pásové jednotky, delší rozvor a další změny, aby dokázaly přenášet na půdu buldočí výkon. Nový motor JD18 poskytuje u traktoru 9RX 830 výkon až 681 kW, tj. 913 k!

S novou převodovkou

Tento výkon se na podvozek přenáší přes nově vyvinutou, robustní powershiftovou převodovku e21.  Všechny tři nové traktory se obejdou bez neutralizační kapaliny AdBlue. Zároveň jsou nové tahače konstruovány tak, aby dokázaly splňovat předpisy pro provoz na veřejných komunikacích v Evropské unii.  S pásy o šířce 760 mm mají celkovou šířku pod tři metry.

Obsluhu si nové tahače budou hýčkat v nové kabině CommandView 4 Plus. Ta disponuje promyšleným odpružením a výrobce slibuje ještě lepší výhled a ještě více vnitřního prostoru. Ale nejen to – samozřejmostí jsou takové prvky, jako je nový G5Plus CommandCenter, digitální dotykové rádio, integrovaný StarFire přijímač či konektivita JDLink.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down