05.01.2024 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nová éra pohodlí a produktivity

V zemědělství se téměř devadesát procent materiálu neustále přepravuje a jeho značná část se musí také na přepravní prostředky naložit nebo naopak z nich složit. Dnes mají zemědělci k dispozici vyspělou manipulační techniku s odpovídajícím výkonem, dosahem, obratností, všestranností, snadným ovládáním, rychlou reakci při práci, ergonomii a dobrou viditelností. Do vlastních konkrétních provozních podmínek si mohou vybrat ze široké nabídky ten správný model a k němu i patřičné příslušenství.

Náročné požadavky zemědělců na rychlou, přesnou a efektivní manipulaci splňují nové teleskopické nakladače Massey Ferguson TH.

Větší zdvih i dosah

Teleskopické nakladače Massey Ferguson TH byly vyvinuty speciálně pro náročné práce. V porovnání s původní úspěšnou řadou MF 9000 mají vyšší zdvih, větší dosah a poradí si i s těžkými břemeny, takže zvládnou rychlou, přesnou a efektivní manipulaci. Díky výkonné a přesné hydraulice i vysoce kvalitnímu vybavení zastanou každou práci, od přesouvání balíků na poli nebo na farmě přes zvedání, stohování a nakládání až po manipulaci v úzkých prostorech či v tradičních budovách. A to za krátký pracovní čas. S novými motory došlo i k úpravám ovládacích prvků či designu. Nové francouzské manipulátory kombinují snadné ovládání, vysokou efektivitu a produktivitu s výjimečnou manévrovatelností, pohodlím a výhledem z kabiny.

Motor a převodovka

Všechny modely jsou poháněny tichým čtyřválcovým motorem o objemu 3,4 l, který splňuje emisní normy Stage V. Emise výfukových plynů jsou snižovány pomocí nejnovější technologie vyžadující minimální údržbu, což přispívá k nízkým provozním nákladům. Standardní modely jsou vybaveny dvoustupňovou hydrostatickou převodovkou. Ta nabízí maximální rychlost na silnici 40 km/h a kombinuje dva mechanické převody se dvěma hydraulickými. Výběr ze čtyř režimů řízení pak zaručuje vynikající manévrovatelnost za všech provozních podmínek a usnadňuje práci i ve stísněných prostorech. Volba zahrnuje řízení dvou kol, řízení všech kol pro nejostřejší zatáčky a krabí chod pro efektivní práci kolem stěn. Čtvrtou možností je tzv. polokočka, která nastavuje úhel natočení zadních kol.

Celý článek naleznete v Zemědělci č. 2.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down