Nová generace čelních nakladačů

Zetor představuje novou generaci čelních nakladačů Zetor System označených ZQ. Modernizovaná řada oblíbené zemědělské agregace umožňuje lepší výhled z kabiny, má delší životnost, vyšší zvedací výšku, větší tuhost a snadnější připojení k traktoru. Zemědělci ocení i rozšířené možnosti příslušenství, jako je osvětlení či chytrý displej zobrazující hmotnost nákladu a pozici nakladače.

Společnost ZETOR TRACTORS a. s. uvádí na trh novou generaci čelních nakladačů ZQ, která nahrazuje řadu ZX, jejíž výroba končí. Modely ZQ se se svými inovacemi a technologickými funkcemi stávají prémiovým produktem nabídky Zetor Systemu.

Nové nakladače přinášejí zemědělcům řadu výhod. Díky novému konstrukčnímu řešení se podařilo zajistit zdvojnásobení tuhosti komponentu a tím prodloužit jeho životnost. Zvedací výška je v porovnání s předchozí generací vyšší až o 20 cm. S novým designem došlo ke zlepšení výhledu z kabiny a uživatel má lepší přehled o břemenu. Stejně jako předchozí modely, i nakladače ZQ jsou vybaveny paraleogramem, který udržuje zvedané břemeno v rovnovážném stavu a brání tak jeho převrácení. Nově jsou však vybaveny systémem Lock & Go, který umožňuje rychlé a snadné připojení či odpojení nakladače od traktoru. Na přání lze rozšířit výbavu například o Soft-drive, který tlumí rázy nakladače, o Multicoupling, jenž umožňuje připojení všech okruhů a konektorů v jeden okamžik a Selecto-fix usnadňující připojení hydraulicky ovládaného nářadí. U nové generace čelních nakladačů ZQ je možné si vybrat mezi mechanickým a elektronickým ovládáním.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *