01.07.2024 | 06:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nová generace dlátových kypřičů

Nová generace kypřičů Bednar Fenix FO Profi, kterou představila na loňském veletrhu Agritechnica společnost BEDNAR, je vhodná jak pro intenzivní mělké zpracování půdy po sklizni, tak i k hloubkovému kypření před založením porostů. Tyto stroje v pracovním záběru od 4 m do 7,9 m zpracují během jediného přejezdu půdu až do pracovní hloubky 35 centimetrů.

Promyšlené konstrukční řešení snižuje tahový odpor a nároky na výkon traktoru.

Výrazný kypřicí a mísicí efekt.

Univerzální kypřiče Fenix FO Profi mají čtyřřadé uspořádání slupic. Jednotlivé slupice jsou od sebe dostatečně vzdáleny, a to jak v řadě, tak mezi jednotlivými řadami. Je tak zaručena dobrá průchodnost i při zpracování pozemků s velkým množstvím posklizňových zbytků, organické hmoty (kejdy, hnoje) nebo meziplodiny.

Menší tahový odpor a spotřeba

Univerzální kypřič se vyznačuje nízkou potřebou tahové síly, a to díky vhodnému postavení jednotlivých slupic vůči půdě, které snižuje tahový odpor. Šípové rozložení slupic zaručuje postupné pronikání jednotlivých slupic do půdy a excelentní zpracování v celém záběru stroje.

Nové typy jištění

Kypřič Fenix FO Profi nabízí nově hned několik typů jištění: střižným šroubem, non-stop dvou pružinové horizontální jištění (vypínací síla 480 kg) nebo komfortní hydraulické jištění (vypínací síla 550 kg). Kypřič se tak dokáže maximálně přizpůsobit daným půdním podmínkám.

Více se o kypřičích Bednar Fenix FO dočtete v Zemědělci č. 27.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down