Nová generace kloubových hřídelů

Firma GKN Walterscheid vyrobila svůj první kloubový hřídel v roce 1950. Díky své inovativnosti se tato firma vypracovala do role prémiového výrobce, zastoupeného na trzích celého světa. O 65 let později se pohonné hřídele ve žluté barvě dočkaly důkladného překonstruování.

Rozsáhlé inovace vyústily v nový systém s označením Ultra.Plus. Ten může být použitý téměř u všech hřídelů GKN Walterscheid, které se díky novým řešením vyznačují vyšší účinností, prodlouženou životností, vyšší provozní bezpečností a typickou jednoduchostí manipulace. Výrobce tak bude schopen nabídnout optimálně vybavený kloubový hřídel pro každou aplikaci. Nový systém Ultra.Plus bude postupně implementován u všech sérií hřídelů vyráběných od poloviny října 2017.

Pro samojízdnou zemědělskou techniku vyrábí GKN Walterscheid též hydrostatické převodovky pro pohon pojezdu. Vyrábí rovněž převodovky mechanické, ale nikoli pro traktory. Nezabývá se výrobou náprav, v sortimentu má ale také různá provedení spojek včetně spojek přetěžovacích. Přetěžovací spojky bývají většinou součástí kloubového hřídele, pokud spojkou není vybaven konkrétní typ stroje. Převodovky a spojky jsou navrhovány a vyráběny podle individuálních požadavků zákazníků.

Jako specialista v oboru pohonu pro off-roadová vozidla se firma GKN Walterscheid vydává i do oblasti elektropohonu strojů a do oblasti vzdálené kontroly pohonu strojů v reálném čase, s důrazem na kontrolu úrovně vibrací s využitím senzorů. Přitom klade maximální důraz na kvalitu výroby a vývoj směruje tak, aby produkty umožňovaly svým majitelům pracovat efektivněji a rychleji.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *