Nová generace návěsů, nové možnosti využití

Samosběrací návěsy řady Faro uvedla firma Pöttinger na trh v roce 2004. Koncept lehkého samosběracího návěsu s velkým objemem ložné plochy, kterou lze rychle plnit materiálem díky výkonnému spirálovému rotoru, byl natolik úspěšný, že návěsy Faro se v oblasti vozů pro sklizeň suché hmoty staly bestsellerem. Po deseti letech výroby návěsů Faro pro tisíce spokojených zákazníků nastal čas pro uvedení jejich nové generace.

S novou generací návěsů přichází opravdu hodně nového. Není to jen moderní design ve stylu návěsů Europrofi, ale především přechod na dvě základní varianty: klasické senážní návěsy a víceúčelové návěsy jak pro senážování, tak i k odvozu píce od řezačky (Combiline).

Návěsy první skupiny se nabízí s objemy korby 35, 40, 45, 50 a 80 m3  hmoty při střední úrovni stlačení. Zesílený tandemový podvozek dovoluje navýšit celkovou hmotnost na úroveň 15 t standardně, na přání až 18 t (s výjimkou modelu Faro 8010 L.).

Návěsy lze agregovat do etážového nebo spodního závěsu traktoru; úzká výkyvná oj dovoluje natočení traktoru v úhlu až 60 stupňů. Na přání je oj v odpruženém provedení a Load Sensing palubní hydraulika.

Základem vozů je rámová konstrukce se svislými sloupky nástavby, které jsou spojené šroubovými spoji a nikoli svařováním. S výjimkou návěsu Faro 8010 L lze všechny návěsy Faro objednat v provedení s rozdružovacími válci, u něhož si obsluha může libovolně nastavovat úhel otevření zadní stěny. Válce jsou poháněny mechanicky hřídelí vedenou na pravé straně návěsu.

Sběrací a plnicí ústrojí má pohon koncipovaný pro agregaci s traktory ve výkonovém rozpětí od 90 do 150 k.  Plnění zajišťuje rotor o průměru 750 mm, který píci protlačuje přes nosník celkem s 31 noži. Teoretická délka řezanky činí 45 mm (Faro 8010 L může mít pouze 11 nožů).*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *