Nová generace rotačních bran s modulární výbavou

Na podzim roku 2003 firma Lemken představila jako novinku rotační brány Zirkon 10, určené pro traktory s výkonem do 235 kW/320 k. Základem stroje byla uzavřená vana z tlustostěnné speciální oceli s přivařenými ložiskovými pouzdry. Zirkon 10 se velmi rychle stal favoritem v žebříčku oblíbenosti strojů Lemken. V polovině roku 2014 následovalo představení nové generace rotačních bran s označením Zirkon 12.

Jedná se opět o stroj, koncipovaný pro trvalé nasazení ve všech systémech zpracování půdy. Četné osvědčené prvky přebírá od svého předchůdce, některé byly inovovány. Ozubená kola pohonu jsou uložena ve svařované vaně, převzaté z principu ze série Zirkon 10. Vana je vyrobená ze speciálního druhu oceli. Zesílený systém pohonu a jiné provedení závěsu dovolují agregovat traktory s výkonem až 300 kW/408 k.

Hlavní charakteristikou Zirkonu 12 je poněkud zjednodušená základní výbava, takže může být pořízen v levnějším provedení, pokud by zákazník bohatou výbavu nevyužil. Naopak pro náročné zájemce je možné rotační brány špičkově vybavit, což dovoluje modulární systém.

Zirkon 12 se vyrábí jako nesený i jako návěsný, vybavený vlastním podvozkem. Rotační brány lze agregovat s pneumatickými secími stroji Solitair 9, čímž vznikne flexibilní secí kombinace.

Známou dvourychlostní převodovku Dual-Shift nabízí firma Lemken jako alternativu. Při práci může řidič využívat hydraulického nastavování pracovní hloubky.*

 

Více informací přinese časopis Mechanizace zemědělství č. 4/2015.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *