19.02.2022 | 06:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nová generace rypadlonakladačů

Dalším krokem v modernizaci stavební a manipulační techniky New Holland Agriculture – po uvedení nových kolových nakladačů řady D – jsou nové rypadlonakladače řady D. Ty přicházejí s vylepšeními v oblasti produktivity, komfortu ovládání a bezpečnosti.

U nových rypadlonakladačů řady D využívá výrobce nejmodernější technologii pohonu. Nový čtyřválcový motor  FPT F36 o objemu 3,6 l poskytuje výkon až 82 kW. Systém úpravy spalin Hi-eSCR2 slouží ke splnění limitů emisní normy Stupeň V. Systém SCR je bezúdržbový. Má dvě přednosti –  maximální provozuschopnost a dále pak i kompaktní rozměry stroje a dobrý výhled z kabiny.

Nová řada rypadlonakladačů kromě toho disponuje také řadou funkcí ke zlepšení efektivity práce. Pokud není zapotřebí vysoký výkon, standardní Eco modus otáčky motoru a tlak v hydraulickém systému automaticky zredukuje až o deset procent. Dalších úspor paliva se dosáhne díky automatice volnoběhu, která po více než pěti sekundách volnoběhu zredukuje otáčky motoru, a také díky automatickému odstavení motoru, které vypne motor po třech minutách volnoběhu.

Nová kabina řidiči nabízí zvýšenou úroveň komfortu. Kabina je širší, čímž je i širší vstupní prostor, a strojník má i více volného prostoru pro kolena a nohy. Ocení to především při otáčení sedačky, jakmile přechází z režimu práce s nakladačem do režimu rypadla. Ovládací páky i parkovací brzda jsou přesunuty na výhodnější pozice a také spínače na pravé postranní konzole jsou uspořádány odlišně od dosavadní generace. Joystick pro ovládání nakladače má nově integrovaný přepínač pro ovládání reverzace, a nový prvek k ovládání dalších funkcí lžíce. Velké plochy prosklení kabiny přispívají k vyšší bezpečnosti práce.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down