07.06.2023 | 06:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nová generace traktorů pro sady a vinice

Zajímavou novinkou u značky Case IH jsou nové speciální traktory řady Quantum. Jedná se o čtyři modely s označením V (pro vinice), F (převážně pro práci v sadech), N, nacházející se svými rozměry mezi řadou V a F a CL, což jsou Quantumy s největší šířkou.

Modernizaci se konstruktéři pověnovali opravdu důkladně. Tři čtvrtiny dílů buď vyvinuli nově či podrobili inovacím. Motor je naladěn na výkon v rozpětí od 74 do 120 k. I přesto, že motory splňují emisní limity normy Stupeň V, je kapota motoru usazena nízko pro dobrý výhled z kabiny. Oproti stávajícím traktorům se nová generace pyšní vyšším točivým momentem.

Na přání mohou být nové Quantumy vybaveny odpruženou přední nápravou, zvyšující komfort obsluhy. V případě, že bude traktor často agregován s rosiči či postřikovači, vyplatí se investovat do příplatkové výbavy v podobě duálního filtračního systému. Obsluha si může zapnout filtraci nasávaného vzduchu kategorie IV, která dokáže díky aktivním uhlíkovým filtrům zachytit všechny částečky škodlivin. Současně je v interiéru kabiny aktivován přetlak.

Výkon motoru je na všechna poháněná kola přenášen pomocí mechanické převodovky ActiveDrive2. Standardně tato převodovka nabízí velmi pomalé rychlosti již od sedmi set metrů za hodinu, na přání je možné se sadou plazivých rychlostí jet ještě pomaleji. Od velkých traktorů Case IH přebírají nové malé traktory nový barevný terminál na A sloupku, indikující základní provozní informace, a také možnost osadit je satelitním navigačním systémem AFS AccuGuide již v průběhu výroby. 

Více informací přinese Mechanizace zemědělství č. 7/2023.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down