Nová hala k reprezentaci

Nově otevřená prodejní a výstavní hala se bezesporu stane důstojným prostředím pro vystavení, představování, nabízení a předávání strojů značky Claas a Väderstad. Hala bude sloužit také k setkávání obchodních a servisních pracovníků a jejich seznamování s novými produkty obou firem. To je hlavní poslání nově otevřené budovy v sídle společnosti Agrall, zemědělská technika, a. s.

Při příležitosti uvedení do provozu nové prodejní a výstavní haly byla příležitost zhodnotit dosavadní činnost a také naznačit budoucí úkoly a cíle společnosti Agrall. Jak zdůraznil předseda představenstva společnosti Ing. Josef Trávníček, pevně doufá, že nové prostory jsou vizitkou toho, že společnost Agrall myslí působení v oblasti zemědělství, resp. dodávkách strojů opravdu vážně a že je vážným a dlouhodobým partnerem zemědělců a do budoucna na tom nehodlá nic měnit.
Nová hala by zákazníkům měla přinést možnost si žádaný stroj prohlédnout za jakýchkoli klimatických podmínek, firmě pak možnost ukázat zákazníkovi, ale i všem obchodním partnerům veškeré prvky strojů. V hale se zároveň budou odehrávat obchodní a servisní školení. Pro tyto účely bude sloužit také zasedací místnost. Aby to prodejci neměli ke strojům daleko, nachází se v budově také kanceláře, takže veškeré prezentované prvky strojů bude možné předvést přímo na strojích.
Výstavba haly byla podle slov Ing. Trávníčka plánována již několik let. Její realizaci napomohlo také podepsání dlouhodobé importérské smlouvy se společností Claas. Do budoucna se Agrall chystá zavést nový informační systém, rozšířit servisní zázemí a vybudovat nový sklad náhradních dílů.

Něco z historie firmy
Společnost Agrall působí na českém trhu již od roku 1991. Nejprve do bylo v podobě s. r. o., od začátku roku 1997 jako a. s. Koncem roku 1999 se společnost stala dovozcem strojů značky Claas, o pár měsíců později pak dovozcem traktorů Fendt a strojů Väderstad. Kromě toho je firma zástupcem společnosti Agrocom, která dodává zařízení pro tzv. precizní zemědělství. V roce 2004 ukončil Agrall díky uvedení traktorů Claas na trh spolupráci s firmou Fendt.
V sídle společnosti v Banticích najdeme kromě nově otevřené prezentační a prodejní haly také obchodní a servisní zázemí a také sklad náhradních dílů. Každým rokem dochází ke zvýšení objemu náhradních dílů. Pokud se stane, že se daný díl ve skladu nenachází, přichází ke slovu expresní dodávka dílu do 24 hodin. Díly jsou také nově evidovány pomocí čárových kódů.
Nejen v oblasti prodeje, ale také servisu a oblasti dodávek náhradních dílů firma spolupracuje s deseti prodejními středisky rozloženými po celé republice. Tato střediska jsou samostatnými firmami a zabezpečují ve svých oblastech veškeré služby zákazníkům.

Zástupci od výrobců
Během dne se našel čas na krátkou informační schůzku, kde se hovořilo nejen o společnosti Agrall, její historii a budoucnosti, ale také přímo se zástupci výrobců strojů. O činnosti společnosti Väderstad hovořil přímo její majitel Crister Stark. Podle jeho slov je firma zaměřena pouze na výrobu techniky pro zpracování půdy a setí – především v bezorebných technologiích. Stroje Väderstad umí pracovat i v zorané brázdě, avšak produkce pluhů není v programu, naopak si majitel firmy myslí, že používání pluhů je na ústupu. Firma na český trh vstoupila během let 1994 a 1995, od roku 2000 pak dodává techniku prostřednictvím společnosti Agrall. Cílem je jedna s předních pozic na českém trhu. Firma se hodlá více zaměřovat na potřeby východních trhů kvalitními stroji s širokým pracovním záběrem.
Firma dodává hned tři skupiny půdozpracujících strojů, a to konkrétně Carrier (pracovní hloubka 3 až 10 cm), Cultus (10 až 25 cm) a TopDown (10 – 25 cm). Pracovní orgány těchto strojů najdeme také na secích strojích, které je možné používat v klasických či půdoochranných technologiích zpracování půdy. Během roku 2005 hodlá Väderstad investovat asi sedm milionů Euro. Značná část se odrazí v modernizaci výroby a vzniknout by mělo nové administrativní zázemí.
Ke slovu se dostal také obchodní ředitel společnosti Claas, který zdůraznil rozvoj mateřské firmy. Hned na úvod prohlásil, že vstup do společnosti Renault byl obrovským přínosem pro obě firmy. Nazval jej ideálním manželstvím, a to z důvodu, že oběma značkám chyběl partner v podobě traktorů na jedné straně a přípojných zařízení na straně druhé. V brzké době bude již 80 % firmy Renault ve vlastnictví Claas. Na našem trhu se od března 2004 do konce roku prodalo 35 traktorů Claas, letos je to již 60 kusů. Sortimentem číslo jedna však stále zůstávají mlátičky.
Výstava Agritechnica je příslibem nových modelů traktorů. Změny však podle slov obchodního ředitele nepostihnou jen traktory, ale také ostatní sortiment, kdy bude docházet ke zvyšování výkonů a produktivity strojů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *