Nová kabina získala prestižní ocenění

Také v letošním roce se bude v italském městě Bologna konat veletrh EIMA International 2016, a to od 9 do 13 listopadu. Při příležitosti veletrhu se také konala soutěž Technical Innovation Award, v níž jsou oceňovány největší inovace v oblasti zemědělské techniky. Tentokrát získala tuto cenu nová kabina Blue Cab 4, kterou výrobce New Holland vyvinul pro své speciální traktory nové řady T4.F/N/V a pro kompaktní samojízdné sklízeče hroznů Braud.

Blue Cab je koncept, zaměřený na zvýšení bezpečnosti práce a zvýšení kvality vzduchu uvnitř kabiny pro obsluhu speciálních traktorů, pokud pracují například s rosičem. Jeden systém má dvě úrovně filtrace: kategorie 2 a kategorie 4, doplněné o uzavřený vnitřní přetlakový systém kabiny. Aby měla obsluha kvalitní komfort, má nová kabina integrovaný klimatizační systém s vlastním ventilátorem pro zajištění recirkulace vzduchu v interiéru.

U sklízeče hroznů dokáže tento systém automaticky zapnout filtraci nasávaného vzduchu do kabiny kategorie 4 ve chvíli, kdy obsluha aktivuje rosič. U speciálních traktorů si z úrovně 2 na úroveň 4 provede přepnutí řidič, jakmile se chystá začít pracovat s rosičem.

Ale Blue Cab 4 nabízí ještě další unikátní možnosti, jako například automatický ventil čištění vzduchu (patentováno) nebo management filtrů, který se stará o udržování vhodných intervalů výměny filtrů.

Hlavní přínos nového systému spočívá v tom, že poskytuje zcela novou úroveň ochrany řidiče před působením škodlivých látek. New Holland testoval výkon filtračního systému nové kabiny přímo v polních podmínkách. Blue Cab 4 byla testována jak na speciálních traktorech řady T4.F/N/V, tak i na sklízečích hroznů Braud při práci s rosičem po dobu více než tří set hodin, v různých podmínkách a dohromady s 25 různými účinnými látkami.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *