Nová kategorie nakladačů

Velkou novinkou firmy Weidemann na veletrhu Agritechnica byl čelní kolový nakladač kategorie 11 t. Stroj s označením 9080 ze série 90 je určen pro zemědělské podniky, které mají vysokou náročnost na objemy manipulovaného materiálu či provozující bioplynové stanice. Otevírá u tohoto výrobce nový segment, protože doposud mohl nabídnout nakladače o hmotnosti nejvýše 7 t (kolové stroje) anebo 7,2 t (kolové nakladače s teleskopickým výložníkem).

Nový nakladač má být k dodání od poloviny roku 2018. Je konstruován tak, aby umožňoval i nakládání materiálu na nákladní automobily anebo příjmové stoly bioplynových stanic. Jako i všechny ostatní nakladače Weidemann jsou tyto stroje osazeny rozsáhlou standardní výbavou a robustně konstruovány. Podle potřeby může mít každý nakladač individuální konfiguraci motoru, převodovky, kabiny i hydraulického systému.

Maximální výška zdvihu výložníku činí 426 cm a celková hmotnost nakladače činí 10 700 kg. Výložník je konstruován tak, že strojník má velmi dobrý výhled na příslušenství. Firma Weidemann také uvedla, že nová série 90 bude k dispozici i v provedení s teleskopickým výložníkem o celkové hmotnosti 11 200 kg.

Nové modely nakladačů nabízí dvě různé motorizace. Ve standardu je stroj poháněn motorem Deutz se zdvihovým objemem 3,6 l a výkonem 100 kW/136 k. Výfukové plyny jsou u tohoto motoru zbavovány emisí pomocí kombinace katalyzátorů DOC a SCR. Na přání může být nakladač vybaven motorem Deutz se zdvihovým objemem 4,1 l a výkonem 115 kW/156 k, který díky systémům katalyzátorům DOC a SCR a filtru pevných částic DPF s předstihem splňuje emisní normu stupeň V.*

Více informací V Mechanizaci zemědělství č. 3/2018.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *