06.02.2023 | 07:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nová měřítka ve střední třídě mlátiček

Po představení nové generace sklízecích mlátiček Lexion pokračovala firma Claas v ofenzívě novinek a v roce 2021 přišla s novou řadou Trion. Nejde jen o update, ale o nově vyvinuté mlátičky.

Modelová řada Claas Trion zahrnuje vedle strojů s pěti- a šestidílným vytřasadlem také hybridní mlátičky s jedním či také dvěma rotory pro zbytkovou separaci zrna. A nechybí ani mnoho modelů v provedení Terra Trac a Montana. Opravdu velký počet variant a výbavy v této třídě hledá sobě rovného. Trion je novým milníkem ve vývoji sklízecích mlátiček Claas a ve střední výkonové třídě nastavuje nová měřítka. Dobře padne do podniku s výměrou 200 i 1000 hektarů, v rovinaté nížině či kopcovité Vysočině. Je jednoduše ovladatelný a od nových Lexionů přebírá efektivitu práce.

Podniky s pestrými osevními postupy ocení rychlé přestavení mlátičky ke sklizni jiné plodiny bez použití nářadí. Výběr provedení adaptérů pro Claas Trion je velmi široký – možné jsou i dvanáctimetrové verze či velké dvanáctiřádkové odlamovací adaptéry. Základem vysoké výkonnosti Trionu jsou osvědčená technologie výmlatu s trojicí bubnů Claas APS, čištění Jetstream a velkokapacitní zásobník s rychlým přeložením zrna. Motor je vybaven inteligentním systémem řízení výkonu Dynamic Power. Hodně práce umí obsluze odejmout asistenční systémy, jako je systém automatizace sklizně Cemos Automatic. Řada modelů mlátiček Claas Trion může být vyrobena v provedení Terra Trac a Montana.

Claas Trion lze v zásadě rozdělit na tři podskupiny: Trion 500 (pětidílné vytřasadlo se systémem výmlatu APS Walker), Trion 600 (šestidílné vytřasadlo se systémem výmlatu APS Walker) a Trion 700 se systémem výmlatu APS Hybrid. Pěkně vybavený Claas Trion 750 Terra Trac si mohli prohlédnout návštěvníci veletrhu EIMA International 2022 na stánku firmy Claas. Jedná se o největší Trion, vybavený systémem Roto Plus se dvěma podélnými rotory. Výkon motoru činí 320 kW/435 k. Pásy se vyrábějí ve dvou šířkách.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down