24.09.2015 | 08:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nová modelová řada Simba X-Press

Kromě změny barvy strojů Simba z oranžové na zelenou Great Plains, přechodu od ochrany střižným šroubem k odpruženým prvkům a nedávného rozšíření plynule stavitelného úhlu talířů o možnost omezeného nastavování, zůstaly talířové podmítače Simba X-Press dosud v podstatě stejné jako původní modely, které opouštěly výrobní linky ve Sleafordu již před více než deseti lety.

Během této doby se stroje Simba X-Press prosadily jako jedny z nejoblíbenějších strojů na mělké zpracování půdy ve Velké Británii, v Evropě i mimo ni. S cílem stavět na tomto úspěchu a rozšířit přitažlivost strojů Simba X-Press pro širší základnu uživatelů oznámila společnost Great Plains zavedení nové generace modelů Simba X-Press. Nová paleta strojů Simba X-Press bude úzce navazovat na stávající sortiment, co se týká pracovních záběru možných jak u nesených, tak u tažených provedení. Jejich základní funkce spočívající v integraci vysokorychlostního mělkého zpracování pomocí dvou řad talířů s integrovaným válcem nebo pěchem pro účinnou konsolidaci zůstává také v zásadě stejná; nad rámec této základní konfigurace však byly provedeny některé významné změny a zlepšení.

Jednoduše odhalitelným a zřejmým rozdílem mezi současnými a novými modely je nový vzhled nosného rámu. Linie jsou mnohem čistší a hranatá konstrukce ustoupila zaoblenějším tvarům. Vedle estetického dojmu je však konstrukce rámu navržena tak, aby umožnila řadu nových volitelných vybavení, aniž by došlo k omezení velkorysé vzdálenosti mezi oběma řadami talířům a zadním válcem či pěchem, která se ukázala být tak oblíbeným parametrem stávající modelové řady. Nastavování pracovní hloubky bylo modernizováno tak, aby se stroje Simba X-Press i v tomto ohledu zařadily na přední úroveň talířových podmítačů na trhu. Pružinové klipy  nyní poskytují větší možnosti a vyšší rychlost pro nastavení pracovní hloubky zpracování, volba finálního nastavení je obsluze umožněna v jemnějších krocích.*

Deatilnější informace přinese týdeník Zemědělec.

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down