02.07.2024 | 07:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nová největší verze talířového podmítače se představila na polním dnu

Firma Horsch si stávající portfolio strojů Joker RT doplnila modernizovanou největší verzí s pracovním záběrem 12,25 m. Nový Horsch Joker 12 RT mohli vidět účastníci velkého Polního dne firmy Horsch jak při prezentaci, tak při praktické ukázce.

Nový podmítač je na první pohled nápadný svou tandemovou nápravou, od níž vede k traktoru nově koncipovaná oj. Jak podvozek, tak i oj jsou koncipovány pro maximální stabilitu při sklápění do transportní polohy. Dalším důvodem pro nový podvozek je poměrně značné navýšení celkové hmotnosti velkého podmítače v případě doplnění o předřazené pracovní sekce.

Dvě provedení talířů

Nový Horsch Joker 12 RT může být vybaven buď ozubenými talíři, nebo talíři CoverCrush. Zubaté talíře o průměru 52 cm nebo 58 cm si poradí i s velkým množstvím slámy, které dokážou optimálně promísit s půdou. Díky ozubenému profilu je prakticky nemožné, aby se talíř zasekl, a to i na velmi lehkých půdách. Při pracovní hloubce až 15 cm spolehlivě proniká do půdy s přítlakem až 1,3 tuny na metr pracovního záběru. Naproti tomu CoverCrush Disc o průměru 52 cm je vhodný pro mělčí zpracování do hloubky osmi centimetrů. Díky velké styčné ploše vydutých talířů se rozdrtí velké množství materiálu a jen málo slámy se promísí s půdou.

Pro Joker 12 RT jsou k dispozici různé verze jednoduchých a dvojitých opěrných válců. Díky tomu lze stroj dokonale přizpůsobit různým provozním podmínkám. Tandemový podvozek a otočné uložení pěchu s podvozkem zaručují bezpečnou a pohodlnou silniční přepravu s přepravní šířkou tři metry.

S nožovým válcem nebo crossbarem

Na přání lze nový širokozáběrový podmítač Horsch Joker 12 RT vybavit nožovým válcem nebo hydraulicky ovládanou předřazenou smykovou lištou crossbar. Nožový válec zajišťuje bezpečný řez kolmo ke směru jízdy. Nože opřené o hřídel snižují riziko zlomení na minimum. Crossbar před talíři je ideální pro dodatečné urovnání při přípravě seťového lůžka. V závislosti na provozních podmínkách lze crossbar pomocí hydraulických pístnic flexibilně vysouvat nebo zasouvat a lze také nastavit jeho agresivitu.

Více informací v Mechanizaci zemědělství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down