Nová platforma pro výměnu dat

Na začátku roku 2016 oznámila společnost DKE-Data GmbH & Co. KG existenci platformy pro zemědělce a poskytovatele služeb, fungující na bázi internetu a sloužící pro výměnu dat. Tato platforma spojuje stroje a agrární software i přes hranice jednotlivých výrobců. A další krok bude učiněn při příležitosti letošního veletrhu Agritechnika 2017 – firma DKE-Data představí produkt s označením agrirouter.

Tato firma bude prezentovat na svém stánku v hale č. 15 platformu pro výměnu dat, která řeší hlavní problém při digitalizaci zemědělství. Umožňuje zemědělcům a poskytovatelům služeb výměnu dat mezi softwarem pro řízení strojů a agrárním softwarem na elektronických zařízeních (osobní počítač, tablet, iPad) rozličných výrobců. Protože v podnicích, kde strojový park sestává z techniky různých značek, tato možnost doposud chyběla.

Nový agrirouter zjednodušuje výměnu dat a díky tomu i provozní postupy, snižuje náklady na administrativu a zlepšuje hospodaření. Vzhledem k automatickému fungování uvolňuje zemědělci ruce k jiným činnostem. Ovládání se uskutečňuje přes internetový přístup. Uživatel si naplánuje činnost systému agrirouter a s pomocí pravidel stanoví, kdo s kým a jaká data a v jakém prostoru si bude moci vyměňovat. Uživatel si sám stanoví, co se s jeho daty bude dít.

V každodenním pracovním procesu je možné automatizovat řadu přenosů dat. Jednou přijatá základní nastavení je možné kdykoli změnit, ale vždy budou zjednodušovat práci. Celý přenos dat se uskutečňuje na rychlé síti. Všechny aktivity odpovídají aktuálním směrnicím pro ochranu dat, nebo jdou, co se týká technického zabezpečení, ještě výrazně dále. Vždy bude platit: agrirouter data přenáší, ale dlouhodobě je neukládá.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství 11/2017.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *