Nová pneumatika pro návěsy

Veletrh SIMA v Paříži si zvolila za vhodné místo pro světovou premiéru své nové pneumatiky také firma ATG. Formou tiskové konference seznámili zástupci firmy novináře se svou horkou novinkou: pneumatikou pro návěsy Alliance 389 VF.

Začátek používání velkoobjemových pneumatik a poté nástup technologie IF (Improved Flexion) jsou inovace, které posunuly efektivitu zemědělské techniky na vyšší úroveň. Také inženýři ve vývojovém centru firmy ATG významně přispěli k pokroku jak v otázce ochrany půdy, tak i ve zvyšování účinnosti práce zemědělské techniky. Implementací dalších technologií dospěli k pneumatikám nové generace. Taková pneumatika si odbyla svou premiéru na veletrhu SIMA – a má označení Aliance 389 VF.

Je to první pneumatika s technologií „Very High Flexion“ pro návěsy na trhu. Každému uživateli přinese významné provozní výhody: může pracovat se snížením tlaku vzduchu o třicet procent při shodném zatížení anebo nést o třicet procent větší hmotnost při shodném nahuštění, ve srovnání se standardními velkoobjemovými pneumatikami.

Díky této novince firmy ATG mohou být návěsy obuté do shodných pneumatik VF, jako s nimi agregovaný traktor. Tím je dosaženo stejně šetrného působení na půdu nápravami traktoru i návěsu, protože pneumatiky traktoru i návěsu jsou nahuštěné na stejně nízký tlak vzduchu.

Zároveň ale tato pneumatika vyniká robustní konstrukcí a vysokou nosností, dovolující využití u dopravní či aplikační techniky o vysoké hmotnosti. Provedení kostry a radiální konstrukce umožňují bezproblémové nasazení při střídavém provozu na silnicích i na poli.

Více informací v týdeníku Zemědělec.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *