Nová pneumatika pro výkonné traktory

Firma Michelin je velmi inovativním výrobcem pneumatik, a to i pro sektor zemědělství. Pro tuto oblast lidské činnosti nabízí své pneumatiky vyrobené patentovanou technologií Ultraflex, které pracují při sníženém tlaku vzduchu. Postupně sortiment těchto pneumatik doplňuje o nové typy a rozměry tak, aby pro každou významnou agrotechnickou operaci byla k dostání vhodná pneumatika: pro traktory, pro sklizňové stroje, postřikovače i návěsy. Svou poslední novinku tato firmy prezentovala v průběhu veletrhu EIMA 2016.

Historicky zcela první pneumatikou, vyrobenou technologií Ultraflex, byl Michelin XeoBib. Tato pneumatika je určena pro traktory s výkonem do 220 k pro univerzální využití – jak pro polní práce, tak i k dopravě. Její tlak huštění je maximálně jeden bar, ale v praxi se u traktorů střední výkonové třídy pohybuje většinou pod touto hodnotou. Pro traktory vyšší výkonové třídy, bez omezení horní hranice výkonu motoru, jsou pak určeny pneumatiky řady AxioBib. Ty mohou pracovat s tlakem vzduchu až 1,8 baru a zajišťují vynikající schopnost záběru i samočištění pro náročné polní práce. Při své nízkém tlaku vzduchu mají velkou kontaktní plochu, a tím i nízký měrný tlak na půdu. Snížení prokluzu znamená zvýšení výkonnosti při snížení spotřeby paliva.

S tím, jak zemědělská praxe vyžaduje stále vyšší výkonnost, nabízí také výrobci traktory s vyšším výkonem motoru, větší hmotností a vyšší zvedací silou závěsů. Firma Michelin na tento trend zareagovala a představila novou pneumatiku s označením AxioBib 2. Ta se vyznačuje ještě robustnější kostrou, a tím i vyšší nosností i pevností, s níž má těmto nárokům vyhovovat. S tím souvisí i změny v oblasti dezénu, kde se nachází větší počet záběrových žeber se změnami v jejich tvarování. Tím jsou ještě dále zlepšeny trakční vlastnosti. Nová pneumatika představuje vhodný doplněk stávajícího sortimentu pneumatik AxioBib první generace. Bude vyráběna s rozměry VF 650/65 R42 a VF 540/65R30. Zkratka VF vznikla od spojení Very High Flexion a poukazuje na pružné provedení bočnice pneumatiky. AxioBib 2 je plně kompatibilní se systémy pro změnu tlaku vzduchu, používanými u současných traktorů.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *