19.05.2000 | 10:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nová řada krmných vozů JF

Několik let prodávala firma JF ze Sonderborgu kompaktní míchací krmné vozy s názvem JF Feeders. Na veletrhu Agromek 2000 však předvedla novou kompletní řadu, ve které jsou míchací krmné vozy prodloužené, robustnější a jsou vybaveny více praktickými detaily.

Nejdelší z řady krmných míchacích vozů je PA19R, jehož objem 19 m3 je kalkulován pro denní krmení přibližně 120 mléčných krav. Míchací systém JF je založen na lopatkovém principu, který zajišťuje velmi šetrné a účinné míchání a nepoškozuje strukturu krmiva. Zabraňuje tím různým onemocněním bachoru u mléčných krav s vysokou užitkovostí a tedy rozhoduje i o nízkých veterinárních nákladech.
PA19R byl vyvinut na základě požadavků zahrnující 16 dánských testujících farmářů ještě před zahájením velkovýroby u JF. V tomto období vývoje firma sbírala nové poznatky důležité pro kvalitu a zlepšování výrobku u testujících farmářů a ty byly zohledněny ještě před započetím hromadné výroby v továrně JF. To je ku prospěchu všech zainteresovaných. Nový kompaktní míchací krmný vůz byl vylepšen i pokud jde o údržbu. Jeden příklad za všechny - všechny poháněcí řetězy běží v olejové lázní a všechna mazací místa jsou mazána dálkově.
Dalším členem nové řady je PA15T s objemem korby 15 m3, který je vybaven speciálním zařízením umožňujícím zakládat směs na obou stranách současně s použitím nového a patentovaného velmi jednoduchého a robustního principu. Systém se skládá z dopravníku se dvěma pásy spojenými transportními příčkami. Směs padá dolů na dopravník a je přivedena na horní stranu dopravníku otvorem. Je-li otvor uzavřen, směs je vedena na pravou stranu a je vyskladněna vpravo. Je-li otvor napolo otevřen, jedna polovina směsi propadává na spodní stranu dopravníku pohybující se doleva a stejná část směsi se vykládá vpravo i vlevo. Otvor lze seřizovat plynule z kabiny traktoru.
Vyprázdňovací zařízení bylo ohodnoceno 3 hvězdičkami a stalo se oficiální evropskou novinkou a jako reprezentant nové řady JF Feeders PA19R a PA15T firmy JF bylo vystavováno na veletrhu Agromek 2000.
(Podle firemních materiálů.)
Ing. Pavel Přidal

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down