Nová řada pneumatik Michelin X Multi

Michelin doplňuje řadu pro regionální přepravu a uvádí na trh pneumatiky X Multi a X Multi Energy, které nahrazují pneumatiku X Multiway 3D. Regionální přepravci si nyní mohou vybrat ze široké nabídky produktů se zaměřením na nízkou spotřebu paliva či dlouhou kilometrovou životnost. Pneumatika Michelin X Multi nabízí o 20 % více kilometrů než pneumatika X Multiway 3D. Pneumatika X Multi Energy spotřebuje o 1,2 l paliva na 100 km méně než její předchůdce.

Obě pneumatiky představují ideální volbu pro přepravce v závislosti na jejich typu činnosti (intenzita jízdy po dálnicích či počet denních dodávek zboží) a souvisejícím zaměření na životnost pneumatik nebo na spotřebu paliva.

Palivo představuje druhou nejvyšší položku v nákladech přepravců. Překvapivě nízké procento přepravců si však uvědomuje, že třetinu paliva u soupravy tahače s návěsem má na svědomí valivý odpor pneumatik. Zbývající část paliva se spotřebuje na překonání odporu vzduchu a vnitřního mechanického tření. A právě úspora paliva dělá z pneumatiky Michelin X Multi Energy lídra na trhu pneumatik pro regionální přepravu. Spotřeba paliva na 100 km, vypočítaná s využitím simulátoru Vecto, je u této nové pneumatiky o 1,2 litru nižší, než je průměr u třech prémiových konkurentů. Za celou dobu užití pneumatiky na nákladní soupravě se tak ušetří značnou sumu prostředků.

Takových výjimečných výsledků dosahuje tento lídr na trhu díky třem inovačním technologiím Michelin – Infinicoil, Regenion a Powercoil, které jsou využívány u pneumatik na hnací nápravy a na všechny pozice.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *