Nová řada postřikovačů

Firma Horsch je také uznávaným výrobcem postřikovačů. Zájem o aplikační techniku na veletrhu Agritechnica to jasně potvrzoval. Svůj podíl na tom má nová generace postřikovačů Leeb GS s nádrží z nerezu, u níž si může každý zájemce zvolit výbavu přesně tak, jak potřebuje. V nejvyšším stupni CCS Pro bude moci všechny funkce ovládat elektronicky.

Postřikovače jsou vybaveny řízenou nápravou s velkým úhlem natočení kol díky dělenému rámu. Na přání nabízí výrobce pneumatické odpružení nápravy. Konstrukce rámu dovoluje zásobníku zasahovat až k rámu, z čehož vyplývá nízko uložené těžiště a vysoká stabilita. Samozřejmostí je hladká spodní část postřikovače bez ostrých hran. Vedení hadic bylo optimalizováno tak, aby se co nejvíce snížilo zbytkové množství kapaliny v postřikovači.

Zavěšení ramen využívá paralelogramu a o tlumení výkyvů se stará hydraulické odpružení a tlumení. Vedení ramen je zajištěno automatickým systémem Leeb BoomControl, který je k dispozici ve třech stupních – Eco, Pro a ProPlus. Pro aktivní přizpůsobení terénu mohou být ramena vybavena až šesti senzory, které se uplatní například při aplikaci přípravků v řádkových kulturách. Systém BoomControl ProPlus umí nejenom měnit polohu obou polovin ramen nezávisle na sobě, ale navíc též zvedat či spouštět jejich koncové díly. Ovládací hydraulika umí reagovat na změnu proporcionálně.

Při práci za tmy anebo v noci rád využije každý řidič koncept NightLight, tedy známé osvětlení kuželů postřikové kapaliny firmy Horsch prostřednictvím výkonných LED světlometů, které jsou při otáčení na souvratích automaticky opláchnuté čistou vodou.

Více informací v týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *