13.05.2023 | 07:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nová řada příkopových ramen má zlatou medaili

GreenTec je dánská společnost, specializovaná na vývoj a výrobu techniky pro komunální sektor. Na veletrhu demopark 2023, největší výstavě techniky pro komunální sektor a péči o krajinu pod širým nebem, se dánský výrobce dočká zaslouženého ocenění. Příkopová ramena řady „Spider“ budou oceněna zlatou medailí. Firma dala svůj úspěch na vědomí už nyní, i když samotná výstava proběhne od 18. do 20. června 2023 ve městě Eisenach.

GreenTec Spider je nová řada příkopových ramen, určených k práci při mulčování a sečení vegetace v okolí veřejných komunikací. Vyniká tím, že jako první takováto hydraulicky ovládaná ramena se Spider dokáže pohybovat okolo traktoru v rádiu 270 stupňů. Oproti standardním řešením v současnosti se díky tomu může mulčovací hlava pohybovat jak na levé, tak i na pravé straně traktoru, a vždy může být vychýlena i značně dopředu. Mulčovací nebo žací hlava tak mohou vždy pracovat v zorném poli řidiče bez toho, aby se obsluha musela stále namáhavě natáčet, nebo traktor či příkopové rameno bránilo řidiči ve výhledu. Nová modelová řada zahrnuje příkopová ramena s dosahem v rozpětí od 5,2 až do 8,2 m.

Dosavadní příkopová ramena s optimálním výhledem pro řidiče mohla pracovat vždy jen na jedné straně traktoru. Pro vysečení dalšího pruhu byla vždy nutná nejprve jedna jízda naprázdno zpátky do místa začátku práce. Anebo pak existují i příkopová ramena s možnostmi nasazení po obou stranách traktoru, avšak řidič se pro dobrý výhled musel neustále namáhavě vyklánět. To ale není při celodenním nasazení optimální.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down