30.01.2023 | 07:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nová řada samojízdných míchacích krmných vozů

Firma Kuhn pokračuje v rozšiřování sortimentu svých míchacích krmných vozů i směrem nahoru. Samojízdné  míchací krmné vozy s velkým objemem míchací vany byly doposud zastoupeny řadou SPW Intense. Tato modelová řada byla vyvinutá pro intenzivní nasazení na velkých zemědělských podnicích.

U chovatelů masného skotu i skotu s produkcí mléka přetrvává trend zvětšování podniků. Proto roste zájem o krmné míchací vozy s velkým objemem míchací vany. Řada podniků ale nedisponuje nově vybudovaným ustájením, a stávající provozy mají své omezení.

Firma Kuhn jako známý výrobce  míchacích krmných vozů na takové požadavky zareagovala. Na podzim 2022 si rozšířila výrobní program o novou řadu těchto vozů s označením SPW Power.

Nové krmné vozy jsou v první řadě velkokapacitní. Jejich míchací vana disponuje podle modelu objemy 18, 19, 21 a 22 krychlových metrů. Díky tomu je s takovým vozem možné nakrmit 90 až 165 dojných krav při jednom průjezdu. K pohonu slouží čtyřválcový motor o výkonu 167 k. Plný výkon je k dispozici pro všechny hlavní funkce vozu.

Nové krmné míchací vozy řady SPW Power vycházejí z konstrukce osvědčených vozů řady SPV s jedním vertikálním šnekem: míchací vana je uložena mezi oběma nápravami. Vůz lze naložit 22 krychlovými metry krmiva a zůstat přitom v limitu celkové výšky do tří metrů, což dovoluje projíždět i budovami s nízkou průjezdní výškou.

K ukládání krmiva slouží vynášecí dopravník. V případě nepotřeby jej lze zasunout pod míchací vanu. Potom se celková šířka vozu dostane pod 2,55 m. Pro zemědělské podniky, které disponují krmnými stoly o velké výšce, je k dispozici sklopný vynášecí dopravník.

Více informací v Mechanizaci zemědělství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down