03.10.2023 | 07:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nová řada teleskopických manipulátorů Case IH Farmlift

V letošním roce je tomu přesně deset let, co Case IH začal vyrábět teleskopické manipulátory modelové řady Farmlift. Vyráběny jsou v závodě koncernu CNH v Itálii. Letos také koncern zainvestoval do rozvoje továrny, čímž došlo ke zvýšení její kapacity. Ve shodném čase je tak možné vyrobit větší počet manipulátorů.  

Rovněž i vývoj pokračuje stále dál a tak mohl Case IH na akci FarmingRED prezentovat novou, přepracovanou modelovou řadu teleskopických manipulátorů Farmlift. Na samostatném stanovišti si zástupci odborných periodik mohli prohlédnout model Farmlift 742.

Nová, větší kabina

Na první pohled byla patrná větší kabina s novým designem i novým interiérem. Nový systém ovládání usnadňuje práci s manipulátorem, ovladače jsou rozloženy ergonomičtěji. Obsluha má k dispozici všechny potřebné informace na barevném terminálu s obrazovkou o úhlopříčce sedmi palců. S pomocí navigačního regulátoru může řidič provádět všechna důležitá nastavení.

Všechny nové modely manipulátorů Case IH Farmlift jsou nyní již z výroby připraveny pro fungování v telemetrii  AFS Connect. Prodávány budou s předplaceným přístupem na AFS Connect telemetrii po dobu jednoho roku, kdy může majitel stroje na dálku kontrolovat technická data stroje či číst případné varovné hlášky.

Nové ovládání

U strojů, vybavených couvací kamerou, se při zařazení zpětného chodu automaticky zobrazí výstup z této kamery na terminálu s LCD obrazovkou. V kabině nechybí ani k sedačce připojená loketní opěrka, vybavená integrovanými spínači. Opěrka je nastavitelná a poskytuje snadný přístup k důležitým funkcím. Nový joystick obsahuje zabudované ovládací prvky pro hydrauliku, převodovku a reverzaci manipulátoru.

Pomocí nového joysticku se nechá regulovat rychlost nabírání a vyklápění materiálu a frekvence zatřesení lopatou. S novou, poloautomatickou funkcí je možné si předem přednastavit dvě cílové polohy pro zdvih/spouštění ramene, nabírání/vyklápění materiálu a vysouvání/zasouvání teleskopického ramene.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down