27.08.2022 | 09:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nová řada traktorů posílila

„Bylo to v roce 1999 na stejném místě nedaleko sídla ve Wadenbrunnu, kdy jsme prezentovali první generaci traktorů Fendt 700 Vario,“ řekl viceprezident marketingu firmy Fendt Roland Schmidt na Tiskové konferenci Fendt 2022. Poté, co Fendt implementoval Vario převodovku do traktorů Favorit 800 Vario, přišla řada 700 Vario na trh jako druhá v pořadí s plynulým pojezdem. Vhodně pokryla požadavky na univerzální traktor střední výkonové třídy v oblasti výkonu 160 až 260 k.

„A nyní mám tu čest, představit vám novou řadu traktorů Fendt 700 Vario sedmé generace, vyvinutou na základě potřeb našich zákazníků,“ dodal  Roland Schmidt hrdě. Modelová řada 700 Vario Gen 7 zahrnuje celkem pět modelů nových traktorů a pokrývá výkonovou oblast 200 až 300 k. Traktory jsou vybaveny šestiválcovým motorem AGCO Power, vyvinutým speciálně pro novou řadu. Motor disponuje konceptem nízkých otáček, kdy maximální točivý moment je v 1350 ot/min. Zdvihový objem nového motoru 7,5 l také není nijak malý, právě naopak – větší než u mnoha konkurentů. Novinkou je také možnost, traktor osadit hydrogenerátorem o průtoku až 220 litrů oleje za minutu. Díky tomu a díky Vario převodovce pak nové traktory budou moci s hydraulicky poháněnými závěsnými stroji pracovat při snížených otáčkách motoru.

Ventilátor je nově usazen před chladiči. To přináší výhodu ve zvýšení účinnosti o 40 procent oproti klasickému řešení. Koncepce „vosího pasu“ pak dovoluje velké úhly rejdu předních kol, takže při obutí do pneumatik shodné velikosti jako u předcházející generace mají nové traktory (s vyšším výkonem motoru) ještě menší poloměr otáčení. Ale je možné je obout i do pneumatik větších, s průměrem až 2,05 m na zadní nápravě, s nimiž je poloměr otáčení na shodné úrovni. Ovšem větší je kontaktní plocha. Nové traktory prezentovaly svou obratnost jízdou mezi osvětlenými překážkami. První jedoucí je traktor Fendt řady 500 Vario, za ním nový 728 Vario Gen 7.

Více informací v Mechanizaci zemědělství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down