Nová řada traktorů už je v Chebu

Nedaleko místa, kde probíhalo před necelým rokem mistrovství České republiky v orbě, uspořádala firma Rudolf Stárek Den otevřených dveří. Představila na něm zejména modely traktorů Massey Ferguson, ale nechybělo ani dánské rozmetadlo Samson, typ SP 15, lis na kulaté balíky a malotraktor japonské značky Shibaura od spol. Ittec, s. r. o., se kterou firma Rudolf Stárek rozvíjí spolupráci.

Firma Rudolf Stárek se sídlem v Povodí nedaleko Chebu se značce zemědělské techniky Massey Ferguson a zejména zajišťování servisu pro tyto stroje věnuje již řadu let.

Servis i prodej
Své silné postavení si firma vybudovala především na kvalitním a rychle dostupném servisu. V posledních letech se snaží posílit svou pozici i po prodejní stránce. Prodej nových strojů byl doplněn jejich pronájmem s případným odkoupením ze strany zákazníka za zvýhodněných podmínek. Samozřejmostí je nabídka výhodného financování s podporou od PGRLF. Nově také poskytuje možnost pořídit si použitý stroj za atraktivní cenu.

Na školním statku
Den otevřených dveří se uskutečnil na Školním statku Cheb, se sídlem v Dolních Dvorech, za osobního přispění jeho ředitele Ing. Leoše Horčičky. Místo bylo vhodně zvoleno zejména pro praktické předvádění strojů. Pro hosty bylo připraveno bohaté občerstvení, které zajistila Integrovaná střední škola Cheb, a doprovodný program včetně tomboly plné lákavých cen.
Mezi vystavovanými stroji dominoval se svými 315 koňmi donedávna nejsilnější z řady Massey Ferguson MF 8480. K vidění byl také lis na kulaté balíky, dánské rozmetadlo Samson a již zmiňovaný malotraktor Shibaura, který je vhodný na údržbu parků a golfových hřišť. Zajímavostí je, že pokud se jede z Chebu do Karlových Varů, pak na výjezdu u čerpací stanice Benzina Plus lze spatřit traktor Massey Ferguson a malotraktor Shibaura s mezinápravovou sekačkou a vlastním sběrem.

Řada MF 8600
Žezlo nejvýkonnějšího traktoru převzala nová řada MF 8600. Její zástupci sice nebyly na školním statku vystaveni, ale v nabídce firmy Rudolf Stárek samozřejmě nechybí. Tyto traktory si vysloužily mnoho zahraničních ocenění.
Nejvýkonnější model řady Massey Ferguson 8690 dosahuje výkonu 370 koní. Vzhledem k tak velkému  výkonu má traktor zesílený rám podvozku. Pro tuto řadu byla použita přední náprava Dana 770, která spolu s již známým systémem QuadLink zvládá i nejtěžší nářadí v náročném terénu a maximalizuje komfort obsluhy. Srdcem stroje je šestiválcový motor SisuDiesel s označením 84CTA splňující díky technologii SCR nejpřísnější emise. Motor má obsah 8,4 litru a při otáčkách 2000 otáček za minutu dosahuje maximálního výkonu 370 koní (275,91 kW). Také převodovka Dyna-VT se může chlubit novinkami, jako jsou funkce DTM (Dynamic Traktor Managment) nebo moderní elektronické ovládání, které zahrnuje možnost řízení traktoru hned v několika modech pomocí pedálů a nebo pomocí pák. V neposlední řadě je tu komfort kabiny, jejíž odpružení OptiRide Plus získalo cenu na pařížské výstavě Sima.
Nový oceněný design je moderní, dynamický a zároveň praktický.

Rozmetadlo Samson SP 15
V nabídce dánské firmy Samson Agro A/S jsou rozmetadla s objemem od 9 do 22 m3. Na první pohled rozmetadlo působí  robustním dojmem. Vyrobeno je z vysoce pevnostní oceli a má nízkou pohotovostní hmotnost a velké užitečné zatížení.
Všechna rozmetadla Samson jsou vybavena pryžovými tlumiči rázů. Rozmetací ústrojí je tvořeno dvěma svisle postavenými frézovacími válci s rozmetacími lopatkami. Dopravu hnoje k rozmetacímu ústrojí zajišťuje dvojitý řetězový dopravník na dně korby. Unášeče u rozmetadla Samson pokrývají 95 % zásobníku, jsou ve tvaru L a zajišťují rovnoměrné podávání materiálu k aplikačnímu ústrojí. Zároveň zvedají řetězy nad dno, což pomáhá k jejich minimálnímu opotřebování. Rozmetací válce pak rozmetávají hnojivo rovnoměrně v celém pracovním záběru, a to i po jejich okamžitém spuštění. Výhodou rozmetadel Samson je plynule měnitelná rychlost dolního řetězu, takže lze přesně nastavit dávkování hnojiva.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *