06.11.2015 | 01:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nová řada univerzálních vozů

Firma Krone si pro veletrh Agritechnica přichystala také několik novinek. Mezi nimi můžeme zmínit například lis Big Pack 870 HDP Mulibale, který je určen pro lisování malých balíků (od délky 30 cm), které jsou sloučeny do jednoho velkého s délkou nastavitelnou od 100 do 270 cm. Jediné co se nemění, jsou rozměry lisovací komory (80 x 70 cm). Společnost Krone tento systém představila na Agritechnice již před několika lety kdy byl oceněn medailí. Aktuální verze lisu umožňuje i zvýšení lisovacího tlaku na úroveň známých lisů HDP, které dosahují až o 25 % vyššího stlačení materiálu, oproti lisům konvenčním. To je výhodu zejména při dopravě lisovaného materiálu na větší vzdálenosti.

Novým přírůstkem do rodiny samojízdných řezaček Krone jsou modely Big X 530 a 630. Oba používají šestiválcové motory MTU se zdvihovým obejmem12,8 a 15.6 l, splňující emisní limit Tier 4f. Tak jak vyplývá z modelového označení řezaček, jejich motory jsou naladěny na 530 a 626 k. Řezačky mají také nové řezací bubny, které jsou shodné pro modely 480 až 630. Řezací bubny je možné osadit 20, 28, nebo 36 noži, nechybí varianta bioplynová se čtyřiceti noži a teoretickou délkou řezanky 2,5 až 15 mm. Snadnou změnu mezi sklizní kukuřice a travin představuje systém VariQuick, který zařazuje, nebo vyřazuje drtič zrn z činnosti. V nabídce je nová varianta drtiče se 105 zuby a vyšší účinností. Ekonomiku provozu vylepšuje systém PowerSplit, který upravuje výkon motoru podle zatížení řezačky, v případě sklizně málo výnosných porostů lze použít režim Eco-Power a spotřebu paliva ještě vylepšit. O stabilní zatížení řezačky se stará systém ConstantPower, který upravuje její pojezdovou rychlost tak, aby pracovala výkonnostně blízko ke svému maximu.

Novinkou mezi řezačkami Krone je též model Big X 770, stejně jako jeho konkurence i on využívá toho, že jeho osmiválcový MAN poskytuje 775 k, čímž je nad magickým limitem 760 k a tudíž nemusí plnit nepřísnější emisní normy a je proto konstrukčně jednodušší.

Za zmínku stojí též nová generace univerzálních vozů Krone ZX, které jsou určeny jako senážní i jako odvozní při sklizni pomocí samojízdných řezaček.  Vozy ZX jsou vyráběny v šesti modelech s ložnou kapacitou podle DIN od 43 do 56 m3. Používají neřízený sběrač se šířkou 2100 mm, hydrostatickým pohonem jištěným proti přetížení, specifickým uspořádáním prstů do W a masivní vkládací a řezací rotor se šířkou 1900 mm a  průměrem 880 mm, který snese velké zatížení a tak není problém při agregaci vozu i s traktory o výkonu až 400 k. Vkládací buben může být doplněn 24 nebo 48 noži, na přání lze dodat jejich brousící systém.  Ložnou kapacitu až o 4,5 m3 zvyšuje sklopné přední čelo, které se zvedá při vyprazdňování vozu a urychluje tak proces vykládání.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down