24.05.2022 | 06:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nová rozmetadla s větší šířkou aplikace

Při návštěvě výrobního závodu mohla redakce vidět rozmetadlo Pichon MK60 T při práci. Stalo se tak na pozemku rodinné farmy nedaleko pobřeží Atlantiku. Korba byla nově vybavena horizontálními rozdružovacími válci. Ty mohou být v rozmetadle zabudovány na přání, standardem jsou tradiční vertikální válce Pichon. Horizontální válce fungují výlučně k rozdružení materiálu, jenž je pomocí nového zadního krytu usměrňován na rozmetací stůl. Kryt je tvarován tak, že kopíruje tvar válců.

K hlavním výhodám horizontálních rozdružovacích válců patří větší šířka rozhozu materiálu (až třicet metrů) a intenzivnější rozdružení hnojiva. Tato varianta je tedy vhodná i pro aplikaci tuhých statkových hnojiv na travní porosty. Dolní část zadního čela je tvořena klapkou s mechanickým přestavováním. Při aplikaci hnoje se tato klapka více otevře, zatímco při aplikaci kompostů do luk se sklopí blížeji k válcům. Tím se docílí ještě intenzivnějšího rozdružení materiálu.

Nové rozmetadlo bylo vybaveno dvojicí kamer. S kamerou na zadním čele vidí řidič traktoru za rozmetadlo a díky kameře na vnitřní straně čelní stěny korby pak i do ložné plochy. Přepínat si zobrazení kamer lze na novém terminálu pro kamery.

Přehled o tom, jak rozmetadlo pracuje, poskytuje obsluze traktoru další nový terminál. Ten disponuje barevnou dotykovou obrazovkou a komunikuje prostřednictvím ISOBUS. Dovoluje i připojení externího ISOBUS příslušenství, jako je třeba joystick. Možné je ovládání nového rozmetadla i na ISOBUS terminálu traktoru. A s novým ovládáním přichází i nová funkce: automatický posuv břitu před rozdružovacími válci. Často bývá hnojivo na rozmetadlo naloženo do hromad a v průběhu aplikace se výška vrstvy hnojiva mění.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 6/2022.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down